EKONOMİ HABERİ
Tarih: 17.5.2020
Görüntülenme: 2365
Haberi Yazdır
Bozok Üniversitesi Kenevir Yağı Katkılı Antibakteriyel Sıvı Sabun Üretti
Kenevir üzerine ihtisaslaşan Bozok Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde kenevir yağı katkılı YOBÜ markası ile antibakteriyel sıvı sabun üretti.

Valimiz Kadir Çakır'ı makamında ziyaret eden Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üretimine başlanılan sıvı sabun ile ilgili Vali Çakır'a bilgi verdi.

Prof. Dr. Karadağ, “Özellikle COVID-19 virüsü ile mücadele kapsamında ortaya çıkan tablo, temizlik malzemelerine ciddi rağbetin oluşmasına neden oldu. Böyle bir süreçte bizler de, Kimya Bölümümüzde var olan potansiyeli harekete geçirmek istedik. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Hazer başkanlığında laboratuvarımızı 15 gün içinde hazırlayarak üretime başladık. Günlük kapasitesi 1 tona varabilecek sıvı ve köpük formunda antibakteriyel sabun üretimi hedeflemekteyiz” dedi.

Vali Kadir Çakır ise, Bozok Üniversitesi bünyesinde kenevir yağı katkılı sıvı sabun üretimi yapılmasının memnuniyet verici ve gerek ilimiz gerekse ülkemiz için önemli bir adım olduğunu kaydederek, emeği geçen herkese teşekkür edip görevlerinde başarılar diledi.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com