GÜNCEL HABER
Tarih: 14.11.2021
Görüntülenme: 793
Haberi Yazdır
Codar'a Sert çıktılar


Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar’ın doğalgaz ile ilgili yaptığı paylaşımın ardından  Ak Parti Çayıralan İlçe Başkanı Şahiner ve Çandır İlçe Başkanı İlbay’dan sert açıklama geldi.

                Onlarca vaat vererek 2019 yılı Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Çayıralan Belediye Başkanı olarak seçilen ve Ak Parti Hükümet  hizmetini de sahiplenmeye kalkan Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar’ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma Ak Parti Çandır ve Çayıralan İlçe Başkanlarından sert tepkiler geldi.

                Codar’ın; “Verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz” sözü ile

“Yozgat ilçeleri içerisinde doğalgaz kullanımı olmayan 3 ilçe Aydıncık-Çayıralan ve Çandır'a doğalgaz gelecek. 2022 yılı Ocak ayında yüklenici firma ilk kazmayı vuracak” paylaşımı ardından bir paylaşım da Ak Parti ilçe başkanlarından geldi.

                Ak Parti Çayıralan İlçe Başkanı Şahin Şahiner gerek sosyal medya hesabı üzerinden gerekse gazetemize yaptığı açıklamada, “Değerli başkanımız; öncelikle Çayıralan halkına verdiği sözleri yerine getirsin. Onlarca projeyle geliyorum dedi ama sonunda Ak Parti Hükümetinin doğalgaz projesine sahip çıktı” diyerek;  Doğalgazın bir hükümet programı olduğunu ve Belediye Başkanı Codar’ın ilçeye doğalgaz gelmesi konusunda herhangi bir çabasının görülmediğini dile getiri. Şahiner yaptığı açıklamada; “İlçemiz temel ihtiyaç ve problemleri için başından sonuna kadar bir çok yatırıma imza atan Ak Parti İktidarı, doğalgazı da ilçemize kazandıracaktır. Tam anlamıyla bir Hükümet Projesi olan doğalgaz ile Çayıralan'ın buluşması projesinden kimse medet ummasın. Her kademesinde takipçisi olduğumuz doğal gaz çalışması içinde Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Enerji Bakanımız ve bütün emeği geçenlere ilçemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

                Sayısal ortamda ilçenin onaylı imar planları, Bina sayıları, Hane sayıları ( Konut sayıları , İş yeri sayıları vs gibi), Su abone sayıları  gibi bilgi ve belgeler Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Çayıralan belediyesinden de istenildiğini dile getiren Şahiner; “bu belgelerin istenilme safhasına gelene kadar hiç bir safhasında olmayanlar şimdi sahiplenmeye kalkıyorlar” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

İLBAY “AK PARTİ YAPAR, ONLAR SAHİPLENİR” DEDİRTMEYİZ

                Sosyal medya hesabından Enerji Bakanı Fatih Dönmez’e yaptıkları ziyaretleri anımsatan Çandır Ak Parti İlçe Başkanı Halim İlbay ise; “Bu tarihler Enerji Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ile ilçemize Doğal Gaz arzı için yaptığımız görüşme tarihlerimizdir. Son görüşmemiz olan 21 Nisan 2021 tarihinde ; 2022 yılında doğal gaz kabul ofisinin açılarak çalışmalara başlanacağı ve Cumhuriyetimizin 100. yılında yani 2023'de çalışmaların bitirileceği müjdesini almış; bunu da sosyal medyadan halkımızla paylaşmıştık.

                Herhangi bir geri adım olmadığı gibi İlçemiz ve Çayıralan İlçemiz için dağıtım şirketi olan Sürmeli Gaz proje, etüt ve teknik çalışmalara başlamış,EPDK tarafından her iki ilçe yatırım programına alınmış ve makul en yakın zamanda çalışmalara başlanılacaktır. “AK Parti yapar,onlar konuşur” sözünü boşuna söylemiyoruz. Ama “AK Parti yapar, onlar sahiplenir”de dedirtmeyiz!” Diyerek projelerine sahip çıktı.

 

BAŞKANLARIN AÇIKLAMASI ARDINDAN CODAR PROJENİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN HÜKÜMET PROJESİ OLDUĞUNU KABUL ETTİ

         İlk açıklamasında “verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz” diyerek doğalgazın ilçeye gelişini sahiplenen Codar; Ak Parti İlçe Başkanlarının yaptığı paylaşımların ardından “Bizim de ilçe olarak Çayıralan olarak devletimizden hizmet alma hakkımız vardır. Sn. Cumhurbaşkanımızın her ilçe doğalgaza kavuşacak talimatı doğrultusunda ülkemizin güneydoğusunda HDP'li bir çok belediye doğalgaz hizmeti alıyorsa, devletimizi yöneten hükümet herşeye rağmen oralara dahi doğalgaz hizmeti veriyorsa, tabiki Türkiye'mizin göbeğindeki Çayıralana da bu hizmeti verecektir. Devletimizi yöneten Sn. Cumhurbaşkanının talimatı doğrultusunda Doğalgazı olmayan ilçe kalmayacaksa bizde bu konumlamanın içerisindeyiz” diyerek aslında projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sayesinde gerçekleştiğini dile getirdi.

İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan Haber, Telefon: 0 542 310 6158, cayiralanhaber,çayıralanhaber,çayıralan haber,ÇAYIRALAN HABER,ÇAYIRALANHABER,CAYİRALANHABER,çayıralan haber,yozgat çayıralan haber,YOZGAT ÇAYIRALAN HABER, çayıralanın sesi,ÇAYIRALANIN SESİ,haftalık gazete,gaste,gazete,dergi,GAZETE,GASTE,DERGİ,HAFTALIK GAZETE,çayıralan köyleri,çayıralan kasabaları,çayıralan resimleri,çayıralan belediyesi,çayıralankaymakamlığı,çayıralan hastanesi,çayıralan meb,çayıralan emniyet,çayıralan esnaf,çayıralan bal festivali,çayıralan siyasi gazete,çayıralan ekonomik gazete,çayıralan köylerinden haberler,çayıralan yozgat gazetesi,YOZGAT ÇAYIRALAN GAZETESİ,ÇAYIRALAN HABERLERİ,ÇAYIRALAN SİYASİ HABERLERİ,ÇAYIRALAN EKONOMİK HABERLERİ,ÇAYIRALAN HABER İLKELİ HABER,www.cayiralanhaber.com