GÜNCEL HABER
Tarih: 9.1.2022
Görüntülenme: 180
Haberi Yazdır
Dersimi Seçiyorum Dinimi Öğreniyorum


Çayıralan İlçe Müftüsü Şaban Çakır 3 Ocak'ta başlayan seçmeli ders işlemlerinin 21 Ocak’ta sona ereceğini hatırlatarak vatandaşlara bir çağrıda bulundu.

            Müftü Çakır yaptığı açıklamasında; “Çocukların eğitimi küçük yaşlarda başlamaktadır. Küçük yaşta onları nasıl eğitirsek hayatları öyle devam eder. Her anne-baba çocukların eğitiminden sorumludur. Hz. Peygamberimiz (s.a.v.) buyurur ki: “Ahirette en fazla azabı, ailesini bilgisiz bırakan kimse çekecektir. Bunun için çocuklarımıza küçük yaşta dini, ahlakını, tarihini, örf ve adetlerini, milli değerlerini iyi öğretmemiz lazım ki; büyüyünce dinine, milletine faydalı insanlar olsunlar. Her anne-baba bunu çeşitli sebeplerle yapamayabilir. Ancak imkan hazırlamak herkes için mümkündür. Önümüzde bir fırsat var: 03 Ocak'ta başlayan ve 21 Ocak'ta sona erecek olan sürede çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Muhammed (sav)'in Hayatı derslerini seçtirebiliriz.

Geçen yıl Yozgat ve ilçeleri içinde Çayıralan Kur'an-ı Kerim'i seçmede birinci idi, bu yıl da aynı birinciliği bekliyoruz. Ayrıca diğer derslerde de Çayıralan birinci olmalı. "Dersimi Seçiyorum, Dinimi Öğreniyorum" sloganıyla geleceğimizin inşası için gençliğimizi ihya edelim” ifadelerine yer verdi.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com