GÜNCEL HABER
Tarih: 15.1.2022
Görüntülenme: 229
Haberi Yazdır
Gururumuz Muhammed'e bir ödülde Kaymakam Aydın'dan geldi


            Yozgat'ı Gururlandıran Başarı Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi aynı zamanda Çayıralan İmam Hatip Ortaokulu öğrencimiz hemşehrimiz Muhammed Kaygısız’dan geldi.

15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Fen Bilimleri Öğretmenimiz Samet Cengiz danışmanlığında hazırlanan öğrencimiz Muhammed Kaygısız ilk olarak kendi bölgemizde (Kayseri Bölge Finalinde) büyük bir gayret göstererek kendi alanında 1. olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

            Türkiye finallerinde kendi bölgelerinde 1. olan rakipleriyle yarışan Muhammet Kaygısız geliştirdiği proje ile Türkiye 3.sü olarak Trabzon'da düzenlenen ödül törenine davet edildi. Törende ödülünü bizzat Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK'tan aldı.

 

BİR ÖDÜLDE KAYMAKAM AYDIN’DAN GELDİ

            Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, hemşehrimiz Muhammed Kaygısız’ın göstermiş olduğu başarıdan dolayı kutlarken kendisine tablet hediye etti. Burada açıklamada bulunan Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın; “Danışman öğretmenimiz ve öğrencimiz pandemi şartlarında emek vererek çalışmalar yaptılar ve bu büyük başarıyı elde ettiler. Trabzon'da hem bizleri hem de Yozgat'ımızı gururlandırdılar. Öğrencimiz Muhammed Kaygısız'ı, Fen Bilimleri öğretmenimiz Samet Cengiz'i Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Şerafettin Uçar'ı ve Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Akınal'u yürekten kutluyorum. Ayrıca Bilim ve Sanat Merkezimizin Boğazlıyan ilçemize kazandırılmasında ve ilçemizin eğitim kalitesinin gelişmesinde büyük emekleri olan, Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşeki tebrik ederim”  dedi.

            Kaymakam  Recep Aydın öğrencimize başarısından dolayı tablet, öğretmenlerimize de üstün gayret ve çalışmalarından dolayı Başarı Belgesi ile ödüllendirdi.

İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com