GÜNCEL HABER
Tarih: 21.11.2021
Görüntülenme: 182
Haberi Yazdır
HALK EĞİTİM MERKEZİNDE KURSLAR DEVAM EDİYOR


Çayıralan Halk Eğitim Merkezinde Açılan Kurslar Devam Ediyor. Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde Açılan Çeyiz Ürünleri Hazırlama ve Çocuk Dış Giysileri Dikimi kursunda, Kursiyerler Tarafından Özenle Yapılan Ürünler Büyük Beğeni Topluyor.

Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan Çeyiz ürünleri hazırlama ve Çocuk dış giysileri dikimi kursları devam ediyor. Açılan kurslarda ise kursiyerler tarafından üretilen bir birinden değerli ürünler ise beğeni topluyor. Tekniğine uygun çalışabilme ve parçaları birleştirebilme bilgi ve becerisi kazandıran Çeyiz hazırlama kursu bu yıl toplam 312 saat sürerken, kursa 17 bayan kursiyer katılım gösterdi. 20 bayan kursiyerin katılım gösterdiği Çocuk dış giyim kursun da ise kursiyerler 278 saat eğitim alacaklar. 

            Devam eden kurslarla ilgili gazetemize bilgi veren Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş “Kurslarımız aralıksız devam ediyor. El sanatları sektöründe çalışan ve çalışmak isteyen bireylere yönelik açılan Çeyiz ürünleri hazırlama kursumuzda, kursiyerlerimize İş Sağlığı Ve Güvenliği, Düz Dikiş, Overlok, Ev Tekstili Ve Ev Dekorasyonu Ürünleri, Ev Tekstili Kumaşları, Kesim, Ütüleme, Basit Nakış Temel İğne Teknikleri, Pul Ve Boncuk Dikişleri, Çeyiz Ürünleri eğitimleri verilmekte. Giyim üretim teknolojisi sektöründe çalışan veya çalışmak isteyenlere yönelik açtığımız Çocuk dış giysileri dikimi kursumuzda ise giyimde ölçülendirme, kesim,  giyimde süsleme, ütüleme, ilik-Düğme, 6 -12 yaş ceket kalıbı, 6 -12 yaş manto kalıbı, 6-12 yaş mont kalıbı, 6 -12 yaş mont üretimi, 2-6 yaş manto kalıbı, 2-6 yaş manto üretimi eğitimleri verilmekte.  Geçtiğimiz günlerde Kaymakamımız sayın Mahmut Fazıl Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Satılmış Batur, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Canan Daşdelen devam eden kurslarımızı ziyaret ettiler. Kaymakamımız Mahmut Fazıl Yıldız kursiyerlerimizle belirli bir süre sohbet etti ve sergimizi gezdi. Ziyarette ise kursiyerlerimiz tarafından üretilen ürünleri ise beğendiler” dedi.

            Talepler olması doğrultusunda vatandaşlarımıza yönelik kurslar açabiliriz diyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş “Bu yıl 12 kurs açtık. Bunlardan avcı eğitimi, ofis programları kullanımı, gıda ve su sektörü çalışanları için hijyen eğitimi ve okuma yazma 2. kdm.sts kurslarımız tamamlandı. Arapça Kuran dili, Bağlama bozuk düzen, zeka oyunları, çevre koruma bilinci, çeyiz ürünleri hazırlama, çocuk dış giysileri dikimi, katı yakıtlı kalorifer, Yoğ. Tem. okuma yazma kurslarımız ise devam etmekte. İhtiyaçlar doğrultusunda ve talep doğrultusunda arıcılık, sürü yönetimi elemanı, bilgisayar işletmeciliği, süt sığırı yetiştiriciliği, judo, saç bakımı ve yapımı kurslarını da açmayı planlıyoruz” dedi.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan Haber, Telefon: 0 542 310 6158, cayiralanhaber,çayıralanhaber,çayıralan haber,ÇAYIRALAN HABER,ÇAYIRALANHABER,CAYİRALANHABER,çayıralan haber,yozgat çayıralan haber,YOZGAT ÇAYIRALAN HABER, çayıralanın sesi,ÇAYIRALANIN SESİ,haftalık gazete,gaste,gazete,dergi,GAZETE,GASTE,DERGİ,HAFTALIK GAZETE,çayıralan köyleri,çayıralan kasabaları,çayıralan resimleri,çayıralan belediyesi,çayıralankaymakamlığı,çayıralan hastanesi,çayıralan meb,çayıralan emniyet,çayıralan esnaf,çayıralan bal festivali,çayıralan siyasi gazete,çayıralan ekonomik gazete,çayıralan köylerinden haberler,çayıralan yozgat gazetesi,YOZGAT ÇAYIRALAN GAZETESİ,ÇAYIRALAN HABERLERİ,ÇAYIRALAN SİYASİ HABERLERİ,ÇAYIRALAN EKONOMİK HABERLERİ,ÇAYIRALAN HABER İLKELİ HABER,www.cayiralanhaber.com