GÜNCEL HABER
Tarih: 9.1.2022
Görüntülenme: 196
Haberi Yazdır
Hibe projeler için imza töreni düzenlendi

Yozgat'ta Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan 10 adet proje ile Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında destek almaya hak kazanan 2 projenin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

                ORAN tarafından Yozgat'ta desteklenmeye hak kazanan 18.5 Milyon TL değerindeki 16 proje için Yozgat Valiliği Salonunda düzenlenen imza töreni ile sözleşmeleri imzalandı. İmza törenine Yozgat Valisi Ziya Polat, Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, İl Başkanı Yusuf Başer, Rektör Ahmet Karadağ ve daire müdürleri katıldı Vali Ziya Polat, imzalanan projelerin 2021 yılının projeleri olduğunu belirterek, projelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

                AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer de projelerin Yozgat'a hayırlı olmasını ve bereket getirmesi dileklerinde bulundu. Yapılan yatırımları altında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası olduğunu söyleyen Miletvekili Yusuf Başer, “Eğer bugün ORAN Kalkınma Ajansı başta olmak üzere KOP, TKDK, KOSGEB ve diğer kuruluşlar, bu kaynakların aktarılması noktasında büyük görevler üstlenmektedir. Bu kaynakların aktarılmasında her zaman Yozgatlının yanında olan Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı Yardımcımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

YOZGAT BELEDİYE BAŞKANI CELAL KÖSE “PROJEMİZ İÇİN İMZALARI ATTIK”

 

                Başkan Cela Köse; ORAN Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Toplu İmza Törenine katılarak, Belediyemizin ortak ve destekçisi olduğu S.S Sürmeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin “Sürmeli Kadınlar Üretiyor” projesinin hibe desteği için imzalarımızı attık” diyerek açıklamasında; “İlk olarak istiridye mantar üretecek olan kooperatifimiz, hanım kardeşlerimizi desteklemeye ve cesaretlendirmeye devam edecek ayrıca ilimizin ekonomisine katma değer katacaktır. Emeği geçen herkese şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

BOĞAZLIYAN BELEDİYE BAŞKANI COŞAR; “İLÇEMİZE KALICI BİR ESER DAHA KAZANDIRMANIN MUTLULULUĞU İÇERİSİNDEYİZ”

 

                Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar yaptığı açıklamada: “Yozgat Valimiz Sayın Ziya Polat'ın başkanlığında gerçekleşen Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2021 yılı toplu imza törenine katılım sağlayarak, destek almaya hak kazandığımız “Güngörmüşler Yaşam Destek Merkezi” projemizin sözleşmesini imzaladık.

                Proje kapsamında hayat tecrübelerinden ilham aldığımız saygıdeğer büyüklerimize modern standartlarda hizmet verecek yaşlı bakımevini ilçemize kazandırıyoruz. Rabbim yaşlılarımızı başımızdan eksik etmesin” dedi.

 

HİBE PROJEYİ DUYARDA ÇANDIR BELEDİYE BAŞKANI HİÇ YERİNDE DURUR MU? BAŞKAN ÖRGÜN YİNE YAPTI YAPACAĞINI

 

Bugüne kadar yaptığı projelerle Yozgat’ta kendinden sıkça  söz ettiren Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün’de projeleri için imza attıklarını duyurdu.

                Başkan Örgün’ün yaptığı açıklamada; “Çandır Belediyesi adına Orta Anadolu Kalkınma Ajansına sunduğumuz "Çandır Yüksek Teknojoli Steril Teknik Mantar Besi Yeri Üretimi" projemiz kabul edilmiştir. Sayın Yozgat Valimiz Ziya Polat Beyfendi ve akabinde ORAN genel sekreterimiz sayın Ahmet Emin KİLCİ beyfendi ile protokol anlaşmasını imzaladık” diyerek açıklamasın şöyle devam etti; “Bu projemizin gerçekleşmesi ile daha önce üretime geçirdiğimiz 12 adet istiritye mantar çadırları üretim tesislerinin; Hammadesi olan kompostları bu tesisimizde kendimiz üreteceğiz” diyerek projede emeği olan herkese teşekkür ederken, “Özellikle de; Bu projelere finansman olarak hibe desteklerinin ortamını ve fırsatlarını hazırlayan Sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyfendiye, Dava arkadaşlarına, Ak Kadrolara, İlçemizin güzel insanları ve şahsım adına ayrı ayrı teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com