GÜNCEL HABER
Tarih: 1.5.2022
Görüntülenme: 353
Haberi Yazdır
İş İnsanı İbrahim Hazer tarafından Çukurören Köyünde yaptırılan imam evi düzenlenen törenle hizmete açıldı


          Uluslararası alanda faaliyet gösteren Erfa Şirketleri yönetim kurulu başkanı İbrahim Hazer tarafından Çayıralan İlçesi Çukurören Köyü’nde yaptırılan İmam evi için açılış töreni düzenlendi.

          Yapımı tamamlanan imam evi önünde düzenlenen açılış töreni kuran tilaveti ile başlayıp dualarla açıldı.

          Törende konuşan Çayıralan Müftüsü Şaban Çakır; İş İnsanı İbrahim Hazer’in Çayıralan’da bir çok camiilere, kuran kurslarına, camilerin ses sistemlerine ve daha bir çok alanda büyük yardımlar yaptığını söyleyerek Hazer’e katkıları için teşekkür etti.

          İlçe Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız ise yaptığı konuşmada; “Biz tabi hayırsever vatandaşlarımızı görünce çok mutlu oluyoruz. Sizlere, devletimize, milletimize güzel kalıcı eserler bırakıyorlar bizde şevke geliyoruz. İbrahim bey’de geldiğinden beri sağolsun ilçede koşturmadığı hiçbir şey olmadı. Koşturmak zorunda da değildi ama sağolsun Allah ona  geniş bir gönül vermiş ve kim aradıysa devlet veya millet hiç önemli değil muhakkak yardımına koşuyor” dedi. 

          “Ben huzurlarınızda İbrahim Hazer Bey’e teşekkür etmek istiyorum” diyen Kaymakam Yıldız; “İnşallah hem bu dünyada hem ahirette karşılığını göreceğine inanıyorum.  Allah kendisine kat kat versin. Allah sayılarını artırsın diyelim; vatandaşlarımıza, devletimize ve milletimize her zaman böyle güzel insanlar lazım. Bizde elimizden geldiğince maddi manevi olarak her zaman arkasında durmaya çalışacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

          Binanın eski durumu hakkında bilgi veren Kaymakam Yıldız; “Müftümüzün dediği gibi bu binayı bende daha önce görmüştüm burası gerçekten de çok kötü durumdaydı harabeydi, metruk bir yerdi. Köyümüze yeni atanan imamımız İnşallah huzur içinde kalacaktır” dedi.

ARKAMIZDA BİR ESER BIRAKABİLİRSEK NE MUTLU BİZE

          Çayıralan’da spor, eğitim, sağlık, güvenlik gibi  bir çok alanda yardımlarını esirgemeyen, Çayıralan Esnafspor’a verdiği 1 Milyon’luk destekle klüp tarafından fahri başkan ilan edilen, ilçemiz Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okuluna 300 Bin Tl’nin üzerinde yaptığı yardımlarla okulun tüm ihtiyaçlarını karşılayan İş İnsanı İbrahim Hazer yaptığı konuşmada;

“Biz ne bırakabilir ne yapabiliriz bunun derdindeyiz.” Diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Allah bize, bizde inşallah insanımıza, halkımıza, yakınlarımıza yardım etmeyi temenni ediyoruz. Maliyet  konusunda müftümüz bir şeyler söyledi ama biz dedik ki bir şey yapacaksak ya tam olmalı yada olmamalı. Bize yakışanı yapmaya çalıştık.  Onun için ne mutlu inşallah daha güzel şeyler daha güzel projeler yaparız. Yeter ki köyümüz, etrafımız, çevremiz mutlu olsun. Çok teşekkür ederim” dedi. Konuşmalar ardından İmam evinin açılışı için İlçe Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız ve İş İnsanı tarafından kurdela kesilerek açılış gerçekleşti.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com