GÜNCEL HABER
Tarih: 21.11.2021
Görüntülenme: 181
Haberi Yazdır
KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR


Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Konya Ovası Sosyal Gelişim Programı

(KOPSOGEP) Kapsamında Kabul Edilen “KOP İle Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitimi” Devam Ediyor.

            Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzce oluşturulan projesinin amacı; kadınların mesleki gelişimine katkı sunarak istihdam sorununu en aza indirmek, kadınlar başta olmak üzere dezavantajlı bireylerin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek, kadınların istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla kurslar düzenlemek ve Müdürlüğümüz bünyesinde katılımcı kadınlarımıza iş imkanı sunmakta. 18-45 yaş arası kadınlar arasından belirlenmekte olan 60 kadın kursiyerin, mesleki eğitim faaliyeti kapsamında, yaşlı ve hasta ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yeteneklerinin yeniden yapılandırılması yoluyla öz bakıma destek elemanı olarak yetiştirilmesi özel amaçlarımız arasındadır. Eğitim programını başarı ile tamamlayan ve sertifikasını alan kişiler hem kendi aileleri içerisinde yaşlı ve hastasına profesyonel olarak bakabilecek, hem de çevresindeki diğer ihtiyaç sahiplerinin bu türden işlerini yaparak kazanç temin edebilecektir.

            Bu amaçlar doğrultusunda proje kapsamında eğitime katılan kursiyerleri ziyaret eden Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli; “ Kadınlarımız, sosyal hayatta her zaman önemli bir yere sahip olmuş, her alanda çalışkanlığı ve üretkenliği ile medeni toplum olmanın en önemli göstergesi olmuşlardır” dedi.

            Neşeli “Bu bağlamda kadının üretime katkısı ve çalışma hayatındaki yeri yadsınamaz. Eğitilmiş kadın, aile ve toplum arasında bir köprü niteliğindedir. İlimizde kamu ve sivil toplum kuruluşları ile kadınların aile içinde ve toplumda sosyal statülerini yükseltmek temel amacımızdır. Bu amaç doğrultusunda hazırlamış olduğumuz projemiz kapsamında sunulan eğitimi başarılı şekilde tamamlayan kursiyerlerimize İl Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren özel kuruluşlarımızda iş imkanı sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan Haber, Telefon: 0 542 310 6158, cayiralanhaber,çayıralanhaber,çayıralan haber,ÇAYIRALAN HABER,ÇAYIRALANHABER,CAYİRALANHABER,çayıralan haber,yozgat çayıralan haber,YOZGAT ÇAYIRALAN HABER, çayıralanın sesi,ÇAYIRALANIN SESİ,haftalık gazete,gaste,gazete,dergi,GAZETE,GASTE,DERGİ,HAFTALIK GAZETE,çayıralan köyleri,çayıralan kasabaları,çayıralan resimleri,çayıralan belediyesi,çayıralankaymakamlığı,çayıralan hastanesi,çayıralan meb,çayıralan emniyet,çayıralan esnaf,çayıralan bal festivali,çayıralan siyasi gazete,çayıralan ekonomik gazete,çayıralan köylerinden haberler,çayıralan yozgat gazetesi,YOZGAT ÇAYIRALAN GAZETESİ,ÇAYIRALAN HABERLERİ,ÇAYIRALAN SİYASİ HABERLERİ,ÇAYIRALAN EKONOMİK HABERLERİ,ÇAYIRALAN HABER İLKELİ HABER,www.cayiralanhaber.com