GÜNCEL HABER
Tarih: 14.5.2022
Görüntülenme: 185
Haberi Yazdır
KALKINMA YERELDE BAŞLAR


Yozgat'ın Denizi' diye tabir edilen Çekerek Baraj Gölümüzde Seçim Beyannamemizde Söz verdiğimiz Baraj Gölü Kültür Balıkçılığı projesi kapsamında “Yerelden Kalkınma” hedefiyle TKDK'ya sunduğumuz Projemizin imzalarını attık.

İlçemizin Karadeniz'e olan yakınlığını fırsata çevirerek barajımızda yetişen Alabalıkların  Karadenizde yer alan çiftliklere nakledilerek Tarım Bakanlığımızın Türk Somonu Projesinde pay sahibi ve üretim konusunda söz sahibi olmak için Bismillah diyoruz.

Bugün Belediyemiz iştiraki Çekerek Su Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. tarafından ilçemize yapılacak olan su ürünleri üretim tesisinin protokolünü Sayın Valimiz Ziya Polat bey, Tarım İl Müdürü Tanju Özkaya, TKDK İl Koordinatörü Selim Türker'in katılımlarıyla imzaladık.

Üretmiş olduğumuz ürünlerimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin Yatırım, İstihdam, İhracat ve Büyüme talimat ve vizyonuyla Endüstriyel hale getirip  işleme tesislerinde işlenerek Soğuk zincir paketlemesiyle ihracat yapmayı hedefliyoruz.

Bizler belediye olarak Sadece Yol, Kaldırım, Park değil, her alanda varlığımızı sürdürerek hemşehrilerimizi teşvik edip tüm bürokrasi engelini aradan kaldırarak el birliği ile ilçemizi kalkındırmak istiyoruz.

İnşallah Su Ürünleri Üretim Tesisimizle Çekerek Barajımız Türkiye'nin balık ihracatının önemli merkezlerinden biri haline gelecek.

Ve söz verdiğimiz gibi artık Çekerek'ten insanlarımız değil, ürettiklerimiz gidecek.

Yerelden Kalkınma Modelinin Mimarı, Hemşehrimiz, Gururumuz, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay Beyefendinin vizyonel destekleriyle başlatmış olduğumuz bu projemizle Yerelden Kalkınarak Çekerek'te üretip, Çekerek'liyi kazandıracağız.

Projemizin hazırlanma sürecinde bizlere verdikleri desteklerden ötürü Sayın Valimiz Ziya Polat beye, Tarım İl Müdürü Tanju Özkaya beye, TKDK İl Koordinatörü Selim Türker beye ve Personellerime teşekkür ediyorum.

Kaynak: Çekerek Belediyesi

İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com