GÜNCEL HABER
Tarih: 21.11.2021
Görüntülenme: 277
Haberi Yazdır
Köylerimiz hizmetin en iyisine layıktır


YOZGAT İL GENEL MECLİS BAŞKAN VEKİLİ VE AK  PARTİ ÇAYIRALAN İL GENEL MECLİS ÜYESİ ABDULBAKİ KARATAŞ, ŞEHİRDE YAŞAYAN BİR VATANDAŞIN ALDIĞI HİZMET GİBİ KÖYLERİMİZDE YAŞAYAN VATANDAŞLARIN DA ALMASI İÇİN VAR GÜCÜYLE ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEDİ

            01 Kasım 2021 tarihinden 20 Kasım 2021 tarihine kadar Yozgat İl Genel Meclisinde devam eden bütçe görüşmeleri ardından ilçelerin bütçesi netleşti.

            İlçelerde İl Genel Meclis Üyeleri tarafından hangi ilçeye ne tür hizmetin yapılacağı belirlenirken, ilçelerin yoğunlukta  BSK sıcak asfalt, ilçelerdeki içme suyu çalışmaları ve kilit taş kaplama çalışmaları bütçenin büyük bir bölümünü oluşturdu.

            2022 yılı için Yozgat genelinde yatırım bütçesine 27 Milyon 342 Bin TL bütçe ayrıldığını bildiren Yozgat İl Genel Meclis Başkanvekili ve Çayıralan Ak Parti il Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş; 2022 yılında Çayıralan bütçesinin KÖYDES ve İller Bankasından  gelecek pay hariç genel bütçeden 1 Milyon 127 Bin Tl olduğunu  ifade etti.

 

BSK SICAK ASFALTTA SON KÖYÜMÜZE ULAŞIYORUZ

            Çayıralan’da yaşayan vatandaşların hizmetin en iyisine layık olduğunu ifade eden Karataş;  2022 Yılında BSK Sıcak Asfalt yapımında geçen yıl Karakışla köy girişine yaklaşıldığını 2022 yılında ise bu güzergahtaki son köy olan Karakışla Köyünü geçeceğini söyledi. Bu yolun Çayıralan ilçe sınırına kadar yapımı tamamlandıktan sonra ikinci grup yolu olan Aşağıtekke - Yukarı Yahyasaray grup yoluna yine BSK Sıcak asfalt olarak devam edeceklerini söyledi. BSK Sıcak asfaltla yapılan yolun kalitesi yanında maliyetinin de çok yüksek olduğunu dile getiren Karataş; “Kaplama asfalta göre biraz yavaş ilerliyoruz. Çünkü Maliyetleri çok yüksek. Ancak kaplama asfaltta bir kaç yıl içinde bozulmalar olduğunu, bunun yanında  BSK ile yapılan bir yolun en az 10 yıldan daha uzun süre bozulmadığını dikkate aldığımızda   gerek siyasi büyüklerimizin, gerekse bizlerin tercihleri sıcak asfalt yapma yönünde oluyor” dedi. Karataş; Şubat ayında gelecek olan KÖYDES gelirinin tamamının BSK sıcak asfaltta kullanılacağını söyledi.

 

İKİNCİ BÜYÜK PAYI KİLİTLİ PARKETAŞ YAPIMI İÇİN AYIRIYORUZ

            Yozgat’ın diğer ilçelerine göre Kilitli parketaşta çok önde olduklarını dile getiren Yozgat İl Genel Meclis Başkan Vekili Abdulbaki Karataş; “Ak Parti hükümeti ile birlikte köylerimize büyük önem verdik. Şehirde yaşayan bir vatandaşımız hangi konforda yaşıyorda, ayağı çamura değmeden işine, işten evine gelebiliyorda, bizde Çayıralan’da bunu başaralım istedik. göreve geldiğimiz günden bu yana köylerde içme suyu ve kanalizasyon yapımının yanında kilitli parketaş yapımına büyük önem verdik. Tüm köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız da bizlere destek verdiler. Kimi köyümüz  işçiliğini üstlendi, kimi köyümüz ise hem işçiliğini üstlendiği gibi kilit taş katkısı yapanlar bile oldu. Yozgat’ın diğer ilçeleri ile kıyaslandığında çok öndeyiz. Bazı köylerimizde merkezi yerleşim anlamında hepsini tamamladık. Bazı köylerde % 70’lerdeyiz. Önümüzdeki yıllarda ise tüm köylerimizi kilittaş ile kaplayıp hiç kimsenin ayağının çamura değmemesini sağlayacağız” dedi.

 

İLLER BANKASINDAN GELECEK PAYIN TAMAMI KİLİTTAŞA  AYRILACAK

            Çayıralan İlçesine Genel Bütçeden ayrılan 1 Milyon 127 Bin TL ödeneğin haricinde İller Bankasından 2022 yılında Çayıralan adına 800 Bin TL kaynak geleceğini dile getiren Karataş; bu kaynağın tamamının kilit taş için ayrılacağına söyledi. 2022 yılında Kilittaş yapım projesi olarak değil de kilittaş alım projesi olarak program yaptıklarını dile getiren Karataş; “İşçiliğini ben yaptırabilirim diyen tüm köy muhtarlarımızla köylerimizi şantiyeye çevireceğiz” dedi.

 

İÇME SUYUNU KÖYLERDE OLMAZSA OLMAZIMIZ

            Çayıralan’da Genel manada bakım ve onarımlar için içme suyuna kaynak aktarımında bulunduklarını bildiren Karataş, “kuraklığa bağlı olarak Gülderesi Köyümüzde suyumuz çok azaldı. kendi cazibesi ile getirebileceğimiz bir suyumuzda yok. Bu sebeple derin kuyu kazarak içme suyu bulma hedefindeyiz. Karaazap köyümüzde ise suyun kaynağındaki terfi depomuz kullanılamaz hale geldi. Buraya 50 Metreküp depo yapacağız.  Avşaralan Köyümüzde ise geçen yıl yapılan depo için 4 km mesafeden ishale bağlantısını yapacağız. 3 köyümüz için de kaynağını aktardık. İnşallah önümüzdeki yıl 3 köyün su mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalarımız olacak. Diğer köylerde de bakım ve onarım çalışmaları sürecek” dedi.

 

ARAÇ PARKURUMUZU GENİŞLETİYORUZ

            Çayıralan’da Özel İdareye ait olan şantiyenin Çandır ve Çayıralan olmak üzere iki ilçeye hizmet verdiğini söyleyen Karataş; “özellikle iş makinelerimiz sürekli yolda yürür vaziyette ciddi arızalar vermekteler. Örneğin Kepçemiz Yukarı Yahyasaray’da çalışırken,  Çandır ilçesi Gülpınar köyündeki su arızası için gitmek zorunda kalınca 50 km yol katetmek zorunda. iş makinelerin ömrünü bitiren ise sahada çalışmak değil, yolda yürütmek daha çok zarar veriyor. Bu sebeple bu yıl bütçemizden 150 Bin TL gibi bir bedel ayırarak iş makinelerinin taşınması için Lowbet kamyon alacağız. Alacağımız bu aracımızla birlikte iş makinelerimiz daha güvenli bir şekilde bir köyümüzden başka bir köyümüze taşınacak. Hem yakıt tasarrufu, hem zaman tasarrufu hem de iş makinemizin arıza yapmasının önüne geçmiş olacağız” dedi.

İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan Haber, Telefon: 0 542 310 6158, cayiralanhaber,çayıralanhaber,çayıralan haber,ÇAYIRALAN HABER,ÇAYIRALANHABER,CAYİRALANHABER,çayıralan haber,yozgat çayıralan haber,YOZGAT ÇAYIRALAN HABER, çayıralanın sesi,ÇAYIRALANIN SESİ,haftalık gazete,gaste,gazete,dergi,GAZETE,GASTE,DERGİ,HAFTALIK GAZETE,çayıralan köyleri,çayıralan kasabaları,çayıralan resimleri,çayıralan belediyesi,çayıralankaymakamlığı,çayıralan hastanesi,çayıralan meb,çayıralan emniyet,çayıralan esnaf,çayıralan bal festivali,çayıralan siyasi gazete,çayıralan ekonomik gazete,çayıralan köylerinden haberler,çayıralan yozgat gazetesi,YOZGAT ÇAYIRALAN GAZETESİ,ÇAYIRALAN HABERLERİ,ÇAYIRALAN SİYASİ HABERLERİ,ÇAYIRALAN EKONOMİK HABERLERİ,ÇAYIRALAN HABER İLKELİ HABER,www.cayiralanhaber.com