GÜNCEL HABER
Tarih: 9.1.2022
Görüntülenme: 178
Haberi Yazdır
Özgür Özel'e bir tepkide Bozdağ'dan geldi


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Diyanet'in Kur'an Kurslarına ilişkin yaptığı açıklamaya bir tepki de TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'dan geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan 4-6 yaş Kur'an kurslarını "Ortaçağ Zihniyeti" olarak tanımlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıklamasında, “Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var” demişti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Diyanet'in Kur'an Kurslarına ilişkin yaptığı açıklama büyük tepkilere neden olmuştu. Özgür Özel'e bir tepki de TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ'dan geldi.

 

“Kur'an öğretimine ve öğrenimine karşı çıkmak, ortaçağ zihniyetinin CHP'de adeta tezahürüdür.”

            Bu saygısızlıklarından ve ortaçağ zihniyetlerinden dolayı CHP temsilcilerini kınadığını dile getiren Bozdağ açıklamasında; “Kur'an Kursu açmak ve Kur'an öğretmek, Diyanet İşleri Başkanlığı'na kanunla verilmiş bir görevdir. 4-6 yaş Kur'an Kursları da kanuna göre açılan ve çalışan eğitim kurumlarıdır. Bugün 80 yaşında da 4-5-6 yaşında da Kur'an kursu öğrencisi var. Öğrenmenin yaşı yoktur.

Müslüman birinin dinin kutsal kitabı Kur'an'ı öğrenmesi, takdir edilecek bir durumdur, kınanacak ya da suçlanılacak bir şey değildir. Maalesef CHP temsilcileri, hem çocuklarımıza Kur'an öğreten Diyanet'i suçluyor, hem de Kur'an öğretimini ortaçağ zihniyetinin tezahürü olarak görüyor

Kur'an öğretimine ve öğrenimine karşı çıkmak, ortaçağ zihniyetinin CHP'de adeta tezahürüdür.

Kur'an öğretimi ve öğrenimine karşı duruş, Kur'an'a saygısızlıktır.

Bu saygısızlıklarından ve ortaçağ zihniyetlerinden dolayı CHP temsilcilerini kınıyorum.

28 Şubat sürecinde: Kesintisiz 8 yıllık eğitimi bitirmeyenin (15 yaşını doldurmayanın),Kur'an Kursu'na gitmesi kanunla yasaklandı. İlköğretim beşinci sınıfı bitirmeyenlerin (12 yaşını doldurmayanların),tatillerde yaz Kur'an Kursu'na gitmeleri de kanunla yasaklandı.

CHP ve 28 Şubat zihniyetine göre belli bir yaşın altındaki çocukların; Her kursa (Müzik, bale gibi) gitmek serbest; ama Kur'an Kursu'na gitmek yasak. Her kitabı öğrenmek/öğretmek serbest, ama Kur'an'ı öğrenmek/öğretmek yasak. CHP'nin bu yasakçı zihniyeti, ortaçağ zihniyetidir. Ak Parti İktidarı; Kur'an Kurslarında yaş sınırını kaldırdı. Her yaştaki Türk vatandaşının Kur'an Kurslarında Kur'an öğrenmesini serbest bıraktı. Ortaöğretimde Kur'an'ı seçmeli dersler arasına koydu.

CHP zihniyetinin yansıması 28 Şubat'ın izlerini bir bir ortadan kaldırdı” ifadelerini kullandı.
İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan HABER, Doğru ve İlkeli Haber ,Telefon: 0 542 310 6158, Reklam ve Tüm İlanlarınız için, www.cayiralanhaber.com