GÜNCEL HABER
Tarih: 14.11.2021
Görüntülenme: 221
Haberi Yazdır
ÖZLEM VE RAHMETLE ANILDI


İlçemizde, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 83’üncü Yıl Dönümü Dolayısıyla Anma Töreni Düzenlendi. Törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk Özlem ve Rahmetle Anıldı

                Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Vefatının 83. Yıl Dönümünde Çayıralan da Özlem Ve Rahmetle Anıldı

          Türkiye Cumhuriyeti kurucusu, hayatı boyunca vatanı ve milleti için sergilediği göğüs kabartan mücadelelerle ve üstün başarılarda imzası olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83.yıl dönümünde özlem ve rahmetle anıldı.

                İlçemizde 10 Kasım Atatürk'ü Anma günü programı, Çayıralan Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstü önüne saat 09:00'da Kaymakamlık ve Belediye başkanlığının çelenginin konulmasıyla başladı. Saatler 09:05'i gösterdiği sırada siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla bayraklar yarıya indirildi. Ata'nın ölüm saati olan 09:05'de Emniyet, Jandarma ve Hastane araçları ile birlikte eş zamanlı olarak belediye hoparlörlerinden de siren sesleri yükseldi. Düzenlenen anma programına Çayıralan İlçe Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız, Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğretmenler ve öğrenciler katılım gösterdi.

                Çelenk sunumlarının gerçekleştirilmesinin ardından 10 Kasım Atatürk'ü Anma günü programı Belediye Kültür Merkezinde devam etti.              Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlarken günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi Müdürü Samet Görkem  yaptı.

                10 Kasımların önemi  büyüktür diyen Samet Görkem “Hayatın en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan büyük devlet adamı Mustafa Kemal  Atatürk'ü, ölümsüzlüğe geçişinin 83. Yıl dönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyorum. 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından 10 Kasımların önemi büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 83. Yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Şehit Ali Mehmet Vurel Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Efe Karakaya ve Salim Uçar “Mustafa Kemali Düşünüyorum” adlı şiiri okudular. Coğrafya öğretmeni Ümit Şaybak tarafından hazırlanan  “Bir Adam Var ki” adlı sinevizyon gösteriminin ardından Şehit Ali Mehmet Vurel Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kadir Yağız “Mustafa Kemaller Tükenmez” adlı şiirini seslendirdi.  Program “Atatürk'ün Hayatı” adlı sinevizyon gösteriminin ardından Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi ile birlikte sona erdi.

İLGİLİ RESİMLER
ÇAYIRALAN HABER 2021 Tüm Hakları Saklıdır
Çayıralan Haber, Telefon: 0 542 310 6158, cayiralanhaber,çayıralanhaber,çayıralan haber,ÇAYIRALAN HABER,ÇAYIRALANHABER,CAYİRALANHABER,çayıralan haber,yozgat çayıralan haber,YOZGAT ÇAYIRALAN HABER, çayıralanın sesi,ÇAYIRALANIN SESİ,haftalık gazete,gaste,gazete,dergi,GAZETE,GASTE,DERGİ,HAFTALIK GAZETE,çayıralan köyleri,çayıralan kasabaları,çayıralan resimleri,çayıralan belediyesi,çayıralankaymakamlığı,çayıralan hastanesi,çayıralan meb,çayıralan emniyet,çayıralan esnaf,çayıralan bal festivali,çayıralan siyasi gazete,çayıralan ekonomik gazete,çayıralan köylerinden haberler,çayıralan yozgat gazetesi,YOZGAT ÇAYIRALAN GAZETESİ,ÇAYIRALAN HABERLERİ,ÇAYIRALAN SİYASİ HABERLERİ,ÇAYIRALAN EKONOMİK HABERLERİ,ÇAYIRALAN HABER İLKELİ HABER,www.cayiralanhaber.com