Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 6,0762 Satış : 6,0872 Alış : 5,4896 Satış : 5,5260 Alış : 3,4480 Satış : 3,4932
  SPOR / KÖY YOLLARINA YERİNDE İNCELEME
   
 
03.07.2017 tarihinde eklendi
1615 defa okundu
KÖY YOLLARINA YERİNDE İNCELEME
KÖY YOLLARINA YERİNDE İNCELEME
 Vali Kemal Yurtnaç, beraberinde Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Genel Meclis Başkanı Hacı Şahbaz ve il genel meclisi üyeleri ile birlikte yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
         İlk önce Şefaatli ilçesine geçen Vali Yurtnaç ve Milletvekili Başer Saçlı-Saatli ve İbrahimhacılı arası 10 kilometrelik yol yapımını yerinde inceleyerek il özel idaresi yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
         Vali Yurtnaç ve Milletvekili Başer, daha sonra Yozgat merkeze bağlı Recepli köyü 8 kilometrelik yol yapım çalışmalarını yerinde gördü.
         İnceleme sonrası açıklamada bulunan Vali Yurtnaç, yaz mevsimini iyi değerlendireceklerini belirterek, “Havaların ısınması ile birlikte özel idare ekiplerimiz karınca gibi çalışmaya başladılar. Köy yollarımızın standardının yükseltilmesi, vatandaşlarımızın köylerine daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşmaları için yol genişletme ve asfalt çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl ki hedefimiz 466 kilometre köy yolu yapmak. İl merkezlerinin yolu nasılsa köy yolları da öyle olacak. Bunun yanı sıra 'Daha Temiz Bir Çevre' hedefiyle il genelindeki 572 köyün çevre temizliği için İl Özel İdaresi tarafından alınan 10 çöp kamyonu, 1 çöp taksi, 1 vidanjör, 1 gezici sinema, 5 cip ve 3 bin 200 adet çöp konteynerinin dağıtımını Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ'ın katılımıyla yaptık. Bu vesile ile köylerimiz de artık şehir merkezleri gibi temiz olacak” dedi.
         Milletvekili Yusuf Başer ise, yapılan çalışmaları yerinde incelediklerini ifade ederek, “Vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamlarını sürdürmeleri için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Köylerimize ulaşımın daha rahat sağlanması için, yaşanabilir bir yer haline gelmesi için tüm alt yapı hizmetlerini sunuyoruz. Su sorunu yaşayan köyümüzün sayısı yok denecek kadar az. Yine kanalizasyonu olmayan köyümüz de çok az. Yaz mevsiminin gelmesi ile de köy yollarımızın yapımına başlanıldı. Bu gün burada sayın valimizle birlikte yol yapımlarını yerinde inceliyoruz. İnşallah yaz mevsimi boyunca bu çalışmalar hızlı bir şekilde devam edecek” diye konuştu.
 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 208 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 428338 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 52.23.234.7
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com