Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 6,0425 Satış : 6,0534 Alış : 5,4688 Satış : 5,5051 Alış : 3,4251 Satış : 3,4699
  SPOR / BELÇİKA'DAN YOZGAT'A “BİR YETİMDE SEN GİYDİR” PROJESİ
   
 
03.07.2017 tarihinde eklendi
1533 defa okundu
BELÇİKA'DAN YOZGAT'A “BİR YETİMDE SEN GİYDİR” PROJESİ
        Avrupa Türk Demokratlar Birliği Belçika Genk Şubesi Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Belçika'da düzenlenen yardım organizasyonu ile Yozgat'ta 150 çocuk bayram için giydirildi.
        Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk kuruluşlarından hizmet almakta olan öksüz yetim ve yoksul çocuklar için etkinlik düzenlendi.
         Etkinlik sonrası Vali Kemal Yurtnaç'ı makamında ziyaret eden Belçika Yozgatlılar Federasyonu Başkanı, Avrupa Türk Demokratlar Birliği Belçika Genk Şubesi Kadın Kolları Başkan ve üyeleri faaliyet ve çalışmaları hakkında Vali Yurtnaç'ı bilgilendirdi.
         Genk Şubesi Kadın Kolları Başkanı Fikriye Ayrancı Kiper, 9 kişilik bir ekip olduklarını ve ramazan ayına özel hazırladıkları projeyi hayata geçirmek için Yozgat'a geldiklerini söyledi.
         Projelerinin isminin “Bir yetimde sen giydir” olduğunu belirten Kiper “Biz bu projeyi annesi babası olmayan çocuklarımıza anne baba olalım, onları biz giydirelim, yalnızlıklarını giderelim diye başlattık. Onları sevindirebilmişsek ne mutlu bize” dedi.
         Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli ise, ihtiyaç sahibi 150 çocuğun UETD Genk Belçika Şubesi ve Belçika Yozgatlılar Federasyonu tarafından bayram kıyafeti alındığını ifade ederek, “Çocuklarımıza bayramlık kıyafetin yanında birde 170 çocuğumuza iftar yemeği verdiler. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak bu arkadaşlarımızı ilimizde konaklamasını sağlayarak çocuklarla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
         Vali Kemal Yurtnaç ise, bu anlamlı davranışlarından dolayı gurbetçi vatandaşlarımıza teşekkür ederek, “Yapmış oldukları bu güzel ve bir o kadar anlamlı faaliyet ve gayretleriyle doğdukları toprakları unutmadıklarını, gönüllerinin ve kalplerinin burada bizlerle birlikte attığını göstermeleri bizleri sevindirmiştir. Etkinliğin Ramazan ayına ve bayrama yakın bir günde olması da bu güzel davranışa anlam katmıştır. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çocuklarımız adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 175 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 381 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 428147 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.157.61.68
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com