Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,9944 Satış : 6,0052 Alış : 5,4057 Satış : 5,4415 Alış : 3,4708 Satış : 3,5162
  SPOR / Okuma Yazma Bilmeyenler İçin Seferberlik Başladı
   
 
18.02.2018 tarihinde eklendi
687 defa okundu
Okuma Yazma Bilmeyenler İçin Seferberlik Başladı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ başkanlığında okuma yazma tespit komisyonu üyeleri; Mehmet Özcan Çandır Müftüsü (Çayıralan Müftü Vekili), Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Ahmet Kaygısız  ile 9  mahalle muhtarı ve 23 köy muhtarının katılımıyla 13/02/2018 tarihinde Salı günü saat 10.00'da Çayıralan Kaymakamlığı Toplantı Salonunda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hanımefendi Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında İlçe genelinde, merkez, kasaba ve köylerde yaşayan okuma yazma bilmeyen vatandaşların tespitine yönelik yapılacak olan alan taraması ile ilgili bir toplantı yapıldı.

Toplantıda açılış ve genel bilgilendirme İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ tarafından yapıldı. Yapılan toplantıda tüm muhtarlara yapılacak iş ve işlemleri anlatan yazı, toplantı gündem maddeleri, duyuru afişleri, okumaz yazmaz tespit forumları, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında bastırılan dosya içerisinde Halk Eğitim merkezi Müdürü Veyis Altuntaş tarafından tüm katılımcılara dağıtıldı. Okuma yazma seferberliğinin önemi vurgulanarak bu konuda muhtarlarımızdan özel bir çalışma ile vatandaşa konunun doğru anlatılarak, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılacak olan yetişkinlere yönelik 1. Kademe okuma yazma kurslarına yönlendirmeleri gerektiği vurguladı. Okuma Yazma kampanyasının tüm vatandaşlara duyurulması gerektiği söylendi. Kampanya duyurusunun muhtarlık ses sistemler, cami imamları tarafından özellikle Cuma günleri hutbeden halka duyurulması ve teşviki konusunda gerekli açıklamalar yapıldı.

Tespit edilen vatandaşların ilgili formlara bilgileri yazılarak 19 Şubat 2018 tarihi Pazartesi günü mesai bitimine kadar Çayıralan Halk Eğitim merkezi Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekliliği ifade edildi. Tüm muhtarlara davete icabet etmiş olmaları ve göstermiş olduğu ilgi dolayısıyla teşekkür edildi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 224 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 322 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 323752 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.196.98.96
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com