Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 6,0762 Satış : 6,0872 Alış : 5,4896 Satış : 5,5260 Alış : 3,4480 Satış : 3,4932
  SPOR / BU MİLLETE KAHRAMANLIK YAKIŞIYOR
   
 
25.02.2018 tarihinde eklendi
1193 defa okundu
BU MİLLETE KAHRAMANLIK YAKIŞIYOR

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Gençlik Korosu tarafından sergilenen 'Bekleyiş' adlı müzikal drama gösterisi Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde sahnelendi.

        Ankara Seymenler Kulübü Derneği, Çınar Gençlik Kulübü Dansçıları ve Bozok Tiyatro Topluluğu sanatçılarından oluşan ekip izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

        Şefliğini Hasan Basri Dumlupınar'ın oyun yönetmenliğini ise Habib Çoşkunsoy'un yaptığı gösteride, Yozgat'ın Battal Köyü'nden Çanakkale Savaşı'na ve ardından diğer cephelere katılan Hüseyin oğlu Abdurrahman'ın şahadet haberinin arkasından çocuğuyla ortada kalan hanımının çaresizlikten başka biriyle evlenmesi ve Kurtuluş Savaşı verildikten sonra çıkıp gelen Abdurrahman'ın ibretlik hikâyesi farklı bir sanatsal üslupla müzikal drama olarak anlatıldı. 

        Yaşanmış bir hikayenin kurgusu olarak hazırlanan 'Bekleyiş' adlı müzikal drama izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. 

        Gösterinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Kemal Yurtnaç, müzikal dramanın izleyicileri eski günlere götürdüğünü belirterek “Sanatçı arkadaşlara katılımları için teşekkür ediyoruz. Koro bizi bu günden aldı tarihe götürdü. Önce hüzünlendik, sonra düşündük, dedik ki bu millete kahramanlık yakışıyor. Şu anda sınırlarımızın dışındayız. Çünkü birileri kıpırdanmaya başladı. Bilsinler ki bu milletin 80 yaşındaki insanları bile askerlik için şubelere başvuruyor. İnsanların ülkesine devletine bayrağına nasıl sahip çıktığını hepimiz gördük. Kahramanlık bizim milletimizin genlerinde var. Yüce Rabbim bizi kahramanlık ve şahadet için yaratmış. Yeri geldiğinde kadınıyla erkeğiyle çocuğuyla bir ve beraber olarak bu ülke için bu bayrak için hepimiz şahadet şerbeti içmeye hazırız” dedi.

        Yozgat'ın nüfusuna oranla en fazla şehit veren il olduğunu da söyleyen Vali Yurtnaç, “Bu maksatla tüm Türkiye olarak sağcısıyla, solcusuyla Alevisi, Sünnisiyle biz bir ve beraberiz. Ölüme şahadete yürekleriyle musikiyle giden milletin evlatlarıyız. Bu millet, bu devlet ilelebet payidar kalacaktır. Bu tür gösterileri Yozgat'ta daha fazla, çok daha güzel bir şekilde sizlere göstereceğiz ve gençlerimizi ruhu dimdik bir şekilde hayata hazırlayacağız” diye konuştu.

         Vali Yurtnaç daha sonra oyunu sergileyen oyunculara ve koro sanatçılarına teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 208 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 428338 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 52.23.234.7
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com