Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  SPOR / Yangın Söndürme Tankerleri Törenle Dağıtıldı
   
 
21.07.2018 tarihinde eklendi
885 defa okundu
Yangın Söndürme Tankerleri Törenle Dağıtıldı

ÇAYIRALAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ'NDE ORMAN YANGIN SÖNDÜRME TANKERİ DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI

                Orman Yangınları ile mücadelede kullanılmak üzere Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Çayıralan İlçesine ait köylere 6 adet ve Gemerek İlçesine bağlı köylere 3 adet olmak üzere toplam 9 adet çok amaçlı su tankeri dağıtıldı.

                Tankerlerin teslim törenine; Çayıralan Kaymakam Vekili Yusuf Melikşah Aydın, Gemerek Kaymakamı Kübra Karaalioğlu, Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz,  Çayıralan Belediye Başkanı  Yasin Şahiner,  Çayıralan Orman İşletme Müdürü Ömer Faruk Bulut ve Köy Muhtarları  katıldılar.

                Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen yangın söndürme  ve çok amaçlı su tankerleri,  İşletme Müdürlüğünce tespit edilen Çayıralan ve Gemerek İlçelerinin yangına hassas köylerinde kullanılmak üzere köy Muhtarlarına törenle dağıtıldı.

                Dağıtım töreninde konuşan Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz 'Bu tankerlerden Çayıralan İlçesine bağlı köylere 6 adet, Gemerek İlçesine bağlı 3 adet olmak üzere toplam 9 adet dağıttık. Bunları başta orman yangınlarında olmak üzere, Köyde ihtiyaç duyulduğunda diğer ev yangını, cenaze işleri, düğün, su nakli, yol sulama, içme ve kullanma suyu temini gibi hizmetlerde de kullanabilirsiniz. 2,5 Ton su kapasiteli olan bu tankerler traktörün kuyruk miline bağlanarak çalışıyor ve depodaki suyu pompası aracılığıyla basıyor, muhtemel bir yangında yangın söndürme araçları köyünüze ulaşıncaya kadar bunlarla yangına müdahale etme imkânı bulacaksınız. Belki de gelecek ekibe iş bırakmadan yangını kontrol altına alacaksınız' dedi.

                Konuşmaların ardından 9 adet su tankerleri Çayıralan Kaymakamı, Gemerek Kaymakamı ve Çayıralan Belediye Başkanı tarafından Orman Köyleri Muhtarlarına teslim edildi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 445 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416204 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com