Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3052 Satış : 5,3147 Alış : 4,7786 Satış : 4,8103 Alış : 3,0486 Satış : 3,0885
  SPOR / YİMPAŞ YOZGATSPOR MASAYA YATIRILDI
   
 
20.07.2014 tarihinde eklendi
2881 defa okundu
YİMPAŞ YOZGATSPOR MASAYA YATIRILDI

YİMPAŞ YOZGATSPOR MASAYA YATIRILDI

Yozgat'ın yeşil sahalardaki kırmızı siyah temsilcisi Yimpaş Yozgatspor'un sorunları valilik toplantı salonunda,  Vali Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ve Yimpaş Yozgatspor Kulübü Başkanı Nurullah Nurdoğan'ın da katıldığı bir toplantıyla masaya yatırıldı.

Vali Abdulkadir Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, Yozgatspor'un Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) düştüğünü anımsatarak "Takımımızın ligde çok güzel  yeri vardı ve  çok büyük emekler verildi. Bu milletin umudu sevinci olarak yıllarca yeşil sahalarda top koşturdu. Tabi öncelikle bugüne kadar emeği olan her şeyini ortaya koyan bütün kardeşlerimize başta Yimpaş olmak üzere  teşekkür ederiz" dedi.

Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Yozgat ziyaretinde TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül'e talimat verdiğini anlatan Yazıcı,

 "Yozgatspor'umuzun yeniden, eski günlerdeki gibe  Yozgat'ı temsil eden bir takım haline gelmesi, hepimizin ortak isteğidir. Çünkü kamuoyunda büyük bir talep vardır. Belediye ve valilik olarak bize ne düşüyorsa yapmak mecburiyetindeyiz, bunu da belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.

 TESKOMB Genel Başkanı ve Eski Milletvekili Abdulkadir Akgül

 Yozgatspor'u tekar eski gücüne kavuşturmak için herzaman destek olacağını dile getiren TESKOMB Genel Başkanı ve Eski Milletvekili Abdulkadir Akgül ise , "Ben Yozgatlıyım Yozgat'la ilgili her konuda işin içinde kendimi görüyorum. Tabi bir ilde spor herkesin içinde bulunması gereken bir iştir herkes elini taşın altına koymosı gerekir. Bende şahsım olarak Yozgat'ta her şeye destek olmaya çalışıyorum. Çünkü Yozgat sevdalısıyım. Sayın başbakanımızın Yozgat Valiliği ziyaretinde Valimiz, yaptığı brifing esnasında Yozgat'ta yapılan son çalışmaları, projeleri anlattı. Bu arada Spor Vadisi ile ilgili proje sırasında Sayın Başbakanımız Yozgat'a büyük bir stat yapacağını söyledi. Ancak BAL liginde olan bir takımla olmaz dedi. Yozgatspor'u bir iki kademe yükseltin ben de güzel bir stad yapalım dedi.

Başbakanımızın Yozgatsporla ilgili talimatı bizim için bir emirdir dedim ve hemen bu işi kabul ettim. Yozgat'ta gerçekten ilimizin adını duyuracak bir takıma ihtiyaç var.  Spora varım başbakanımızın talimatına varım sayın valimle sayın belediye başkanımla çalışmaya varım.

Yeni bir takım bana veriyorlarsa ben hemen alıp en kısa süre içerisinde üst liglere çıkaracak kapasitemiz var. Büyük bir kuruluşun başındayım, herhangi bir transferden de geri kalacak değilim. Her türlü desteğe hazırım. Takımımızın bal liginde devam edebilmesi için Federasyona 25 bin TL'yi yarın yatıracağız. Hukuki süreç devam edene kadar da Yozgatspor'a desteğimiz devam edecektir" dedi.

                Takımın desteklerle büyüyeceğini söyleyen Yimpaş Yozgatspor Kulübü Başkanı Nurullah Nurdoğan ise  Yimpaş Yozgatspor meselesinin çözülemeyecek bir mesele olmadığını söyledi.

                Nurdoğan, Burada mesele BAL Liginde olan takımızı en kısa sürede üst liglere çıkarmak.1959 yılında kurulan kırmızı siyahlı renklere sahip olan Yozgatspor'umuzun  yeniden sayın Başbakanımızın, valimizin, milletvekilimizin ve belediye başkanımızın desteği ile sağlıklı bir şekilde eski günlerine döneceğini düşünüyorum" şekilde ifade etti.  

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 111 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 393 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 390764 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.212.222.217
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com