Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3052 Satış : 5,3147 Alış : 4,7786 Satış : 4,8103 Alış : 3,0486 Satış : 3,0885
  SPOR / Büyük Önder Ölümünün 76. Yılında Saygıyla Anıldı
   
 
16.11.2014 tarihinde eklendi
2309 defa okundu
Büyük Önder Ölümünün 76. Yılında Saygıyla Anıldı

Büyük Önder Ölümünün 76. Yılında Saygıyla Anıldı

                Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk; Ölümünün 76. Yıldönümünde saygı ile anıldı.

                Çayıralan’da düzenlenen anma programının birinci bölümü Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlarken, saat 09:05’de iki dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Anma programına Kaymakam Adem Başoğlu, Garnizon Komutanı Kd. Bçvş. İsa Kırıkçı, Belediye Başkanı Yasin Şahiner, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

                Anma programının ikinci bölümü ise Şht. Yrb. Yusuf Turgut Ortaokulunda gerçekleşti. Programda dünya liderlerinin Atatürk ile ilgili söylediği sözler okunurken, günün anlam ve önemine binaen öğrenciler tarafından şiirler okurken, Tarih Öğretmeni Fatih Kaplan tarafından hazırlanan video gösterisi sergilendi.

                Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni Fahriye Tümer yaptı.

                “10 Kasım’lar artık O’nun aramızdan ayrılışının anma ve maten günü olmaktan çıkarak, bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmaktır” diye konuşmasına başlayan Tümer; “10 Kasım’ların Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimeze kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür” dedi.

                “Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamıdır” diyen Fahriye Tümer; “Yalnız 10 Kasım’da değil, düşünce ufkumuzda, Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler tekrar tekrar konuşulmalıdır. Milli egemenliğine ve onuruna doğrudan doğruya sahip olmanın kıymetini iyi bilen ve anlayan Büyük Türk Milleti, bu mukaddes hakkına yönelecek her türlü tehlikeyle başedecek güçtedir. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 76. yılında, Türk Ulusu’nun yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor, yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Aziz ruhun şad olsun” dedi.  


 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 126 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 393 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 390779 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.212.222.217
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com