Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,8826 Satış : 5,8932 Alış : 5,4229 Satış : 5,4589 Alış : 3,3717 Satış : 3,4158
  SPOR / Yozgat İl Genel Meclisinden Vali Şentürk’e Ziyaret
   
 
16.11.2014 tarihinde eklendi
2337 defa okundu
Yozgat İl Genel Meclisinden Vali Şentürk’e Ziyaret

Yozgat İl Genel Meclisinden Vali Şentürk’e Ziyaret

                2010-2012 tarihleri arasından Yozgat Valisi olarak görev yapan ve son kararname ile Kırşehir Valisi olarak atanan Vali Necati Şentürk’ü Yozgat il Genel Meclisi üyeleri makamında ziyaret etti.

                13 Kasım 2014 Perşembe günü yapılan ziyarette Kırşehir Valiliği’nde misafirlerini ağarlayan Vali Şentürk, misafirlerini kapıda karşılayarak bütün meclis üyeleri ile tek tek kucaklaşıp, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

                Valilik makamında çaylı sohbetin ardından Kırşehir Makissos Termal otelde misafirlerine ikramlarda bulunan Kırşehir Valisi  Şentürk; yemek sonrası günün anısına bütün meclis üyelerine Oniks taşından yapılmış vazo ile üzerinde Kırşehir Valiliği amblemli bardak hediye ederken, Yozgat İl Genel Meclisi  üyeleri adına Ali Ünlü’de üzerinde Vali Şentürk’ün resminin yer aldığı çini işlemeli plaket takdim etti.

                Yemekli toplantıda Yozgat’ta çalıştıkları dönem hakkında bilgiler aktaran Vali Şentürk “Yozgat’ın benim üzerimde anıları çok. Sizleri tanımak, Yozgat’ı tanımak ve Yozgat’a hizmet etmek bana gurur vermiştir. Yozgat İl Genel Meclisi olarak beni unutmayıp, buralara kadar gelerek ziyaretiniz beni onurlandırmıştır. Ziyaretinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

                Yemek sonrası misafirlerine Kırşehir’in tarihi yerlerini gezdiren  Şentürk; Kırşehir kent merkezinde bulunan Selçuklu döneminde Kırşehir emiri Nurettin Cibril Bin Cacabey tarafından 1271-1272 yıllarında gözlem evi olarak yapılan Cacabey Medresesi’ni, Ahi Evran-ı Veli türbesini ve eski vali konağı iken restoransı yapılmış Neşet Ertaş Kültür evini gezdirdi.

                Hiçbir müzik eğitimi almadıkları halde Türk Halk Müziğine unutulmayacak eserler kazandıran Aşık Said, Muharrem Ertaş, Ali Çekiç, Şemsi Yastıman ve yaşayan en büyük saz ve söz ustadı Neşet Ertaş gibi ozanların eserlerinin ve Orta Asya’dan günümüze gelen çalgıların sergilendiği Neşet Ertaş Kültür Evin’de meclis üyeleri Japonlar tarafından yapılmış Neşet Ertaş’ın maketiyle ve sazıyla “Neredesin Sen” adlı eseri dinlediler.

                Ziyarette Kırşehir İl Alay Komutanı Çayıralan’lı Jandarma Albay Murat Bulut’ta meclis üyelerine eşlik etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 9 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 428 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 438740 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.226.102.115
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com