Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,8826 Satış : 5,8932 Alış : 5,4229 Satış : 5,4589 Alış : 3,3717 Satış : 3,4158
  SPOR / Yıldızlar Stadyumu hizmete hazır
   
 
14.12.2014 tarihinde eklendi
2451 defa okundu
Yıldızlar Stadyumu hizmete hazır

Yıldızlar Stadyumu hizmete hazır

                Çayıralan Yıldızlar Stadyumunun zeminin yeniden yapılarak sentetik çim sahaya dönüştürülmesi ve soyunma odaları ile sporculara ait odalarım tamir ve bakımında sona gelindi.

                Önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Yıldızlar Sdatyumunda gençlerimiz daha rahat maçlarını oynayabilecekler.

                13 Aralık 2014 tarihinde Belediye Başkanı Yasin Şahiner, İl Genel Meclis Üyeleri Bülent Akpınar ve Abdulbaki Karataş ile stadyumda incelemelerde bulunan Ak Parti Çayıralan İlçe Başkanı Arif Akpınar; “Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Bey’in 30 Mart Yerel seçimlerinden sonra ilçemizi  ziyareti esnasında, gençlerimizin ve Çayıralan’da yaşayan hanım ve erkek kardeşlerimizin spor yapacak tesislerden yoksun olduklarını belirtmiştik” diyerek gazetemize yaptığı açıklamada: “Sağ olsun oda bizi kırmadı hemen Gençlik Spor Bakanımızı arayarak burada çalışma başlatılmasını rica etti. Çok geçmeden Spor Bakanlığımız bu manada isteklerimize cevap verdi. Yaklaşık 650.000  TL civarında ödenek ayırdı. Ekonomik ömrünü tamamlayan ve atıl kalan Yıldızlar Stadyumunu yeniden baştan aşağı yenileyerek sentetik çim yapıldı. Bununla birlikte tribün ve içerideki odalar yenilendi, duş, wc gibi ıslak zeminler tamamen fayans ile kaplandı” dedi.

“Aynı zamanda Hanım kardeşlerimizin güvenli ve nezih bir ortamda spor yapabilmeleri  için etrafına yürüyüş parkuru yapıldı” diyen Akpınar; “Ayrıca hemen yanıbaşında Kapalı spor salonumuzunda inşaa edilmekte olup 2015 sezonunda bitireceğiz” sözünü verdi.

Açıklamasına “Sevgili gençlerimiz değerli hemşehrilerimiz. Bu tesisler bizler için yapılıyor” diyen Akpınar; “buraları en son aşamasına kadar kullanalım. Çünkü Spor yapmanın en belirgin faydası; sağlıklı ve daha zinde bir vücuda sahip olmamız ayrıca kendimizi daha sağlıklı hissetmemizi sağlar. Ayrıca Spor yapmak insanı hayatın tüm koşuşturmalarından kısa bir süreliğine de olsa alı koyar ve kendimize azda olsa zaman ayırmamızın keyfini yaşatır. Spor yapmak Sağlığımızın değerini anlamamıza yardımcı olur. Ayrıca Yaşam kalitemizi arttırmamıza ve geliştirmemize yardımcı olur. Fiziksel performansımızı geliştirir. Kalp rahatsızlığı riskini azaltır. Maksimum oksijen kapasitemizi arttırır. Yüksek tansiyon riskini veya ilerlemesini azaltır. Yüksek tansiyonu olanların, tansiyonu kontrol altında tutmasına yardımcı olur. Bilim olarak köklü bir tarihi olan sporun insanlar arasında birlik ve bütünlük sağlama, sosyalleşme, sağlığa olan katkıları nedeniyle insan hayatında önemli bir yeri vardır. Fiziksel faydalarının yanı sıra ruhsal duruma olumlu etkisi de göz ardı edilemez. Güç, düzen ve istikrar gerektirmesi ile kişiye düzgün bir hayat biçimi kazandırır. Bu düsturlar ile ilçemize yapılan spor tesislerimizin tüm halkımıza hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.

Akpınar; “Bu vesile ile  sahanın  ilk temelini atan işadamı Hayri Yıldız Bey’e Değerli Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ Bey'e Kaymakamımız Adem Başoğlu Bey'e Belediye Başkanımız Yasin Şahiner ve İl Genel meclis üyelerimiz Bülent Akpınar ve Abdulbaki Karataş’a, aynı zamanda emeği geçen  herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 43 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 428 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 438774 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.226.102.115
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com