Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  SPOR / Vefalı şampiyon!
   
 
20.06.2015 tarihinde eklendi
1999 defa okundu
Vefalı şampiyon!

Vefalı şampiyon!

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 1. Avrupa Oyunları'nda altın madalya kazanarak ülkemizi gururlandıran Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, baba ocağı Yozgat'taki evine geldi.

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp'i Yozgat'ta Fatih Mahallesi'ndeki evinin önünde ailesi ve arkadaşları karşıladı.

KAYAALP: “6 FİNALDE 5 MADALYA KAZANDIM”

           Avrupa Oyunlarında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek altın madalya kazandığı için mutlu olduğunu belirten Kayaalp, “Avrupa Oyunlarında yine ülkemi en iyi şekilde temsil ederek altın madalyanın sahibi oldum. Uzun zamandır hazırlıklarımız devam ediyordu. Bundan önce Avrupa Şampiyonalarında 5 finalim vardı. Yine herkesin benden beklediği altın madalyaydı. Üzerimde ayrı bir yük vardı. Benden beklentiler çoktu. Bu beklentileri boşa çıkarmamak için her antrenmanda ter dökerek, tonlarca ağırlık kaldırarak hazırlandığım Avrupa Oyunlarında rakiplerimi tek tek dize getirerek Allah'a şükürler olsun ülkemizi ve memleketimi altın madalyaya kavuşturdum. 6 yıl final yaptım ve 5 altın madalya kazandım. Baktığımız zaman bu büyük bir başarı. Benim hedefim bu sporu bırakana kadar Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanmak. En büyük hedefim ise olimpiyat altın madalyasını almak. İnşallah bu hedefler doğrultusunda, ailemin, arkadaşlarımın, Yozgat halkının ve tüm Türkiye'nin desteği ile hedeflerime ulaşmaya devam edeceğim" dedi.

           Daha önce söylediği "ilgisizlik" sözünün yanlış anlaşıldığını ifade eden Milli Güreşçi Kayaalp, "Söylediğimiz bazı şeyler yanlış anlaşılabiliyor. Aslında orada söylemek istediğim şey insanların tribünlere gelerek güreşi desteklememelerini söylemiştim. Ben halkın içinde gezerken insanlar bana ilgi göstermiyorlarmış gibi algılandı. Ben kesinlikle onu kastetmedim. Bir Azerbaycan, İran, Irak veya Avrupa ülkelerindeki insanlar gibi gelerek bizleri tribünlerde desteklemedikleri için o ilgisizlikten yakındım. Kendim için hiçbir beklentim yok. İnsanlar benim ismimi bilmese de, yüzümü tanımasa da olur. Yeter ki ben ülkeme Avrupa ve Dünya'da altın madalyalar kazandırayım. Benim reklam yapmak gibi, kendimi tanıtmak gibi bir derdim yok” diye konuştu.

        

  ANNE KAYAALP; “DUALARIM KABUL OLDU”

           Anne Sevgi Kayaalp, dualarının kabul olduğunu ve oğlunun şampiyonluk sevincini hem ailesini hem ed ülkesine yaşattığını söyledi.

           Maçı izlerken çok heyecanlandığını belirten Kayaalp, şunları söyledi:

           “Her zaman dua ettim. Her zaman da ediyorum, orada da izledik, heyecanlı maç oldu. Final bizi mahvetti, tansiyonlar yükseldi. Çok heyecanlı bir maç oldu, çok gururluyum, çok sevinçliyim. Maçtan sonra daha bir mutlu oldum. Yozgat'ımızın gururu oldu. Bayrağımızı dalgalandırdı, İstiklal Marş'ımızı söyletti, çok başarılı bir maç oldu. Oğluma giderken de söylemiştim, 'Göreyim seni yorgunluk hissetme, minderden çıkıncaya kadar var gücünü ver oğlum, senden altın madalya bekliyorum' dedim. Oğlum da tamam dedi. Evvel Allah'ın izni ile yapacağım dedi ve yaptı. Sözünü de tutmuş oldu, çok mutluyuz.”

 

BABA KAYAALP; “BABADAN, DEDEDEN GÜREŞÇİYİZ”

Baba Rıza Kayaalp de dededen, babadan gelen bir güreşçi aile olduklarını söyledi.

           Oğlunun 2016 yılında yapılacak Olimpiyat Şampiyonası'nda Lopes'i yenmesini arzuladıklarını belirterek, şunları söyledi:

           “Gençken bende pehlivandım. Köyde güreştim, babadan, deden geliyor bu güreşçilik. Babamın babası pehlivanmış. Rıza güreştikçe ben bambaşka oluyorum, çünkü pehlivanlık bende de var. Babadan gelen pehlivanım devamlı. Rıza'nın hedefi Lopes'i yıkmak. Lopes'i yıktığı zaman her şey bizim bulacak. Olimpiyatları bekliyoruz, inşallah Lopes'i 2016'da yıkarak, olimpiyat şampiyonu olur daha mutlu oluruz, daha iyi oluruz.

           Öte yandan Türkiye'yi ve memleketi Yozgat'ı gururlandıran Milli Güreşçi Rıza Kayaalp'in baba ocağına gelişinde karşılayanların ailesi birkaç arkadaşı ve basın mensuplarının olması dikkat çekti.

Haber: İleri Gazetesi

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 367 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 431 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 379884 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.234.76.59
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com