Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3052 Satış : 5,3147 Alış : 4,7786 Satış : 4,8103 Alış : 3,0486 Satış : 3,0885
  SPOR /
   
 
28.06.2015 tarihinde eklendi
2045 defa okundu

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. SALİH KARACABEY, “BOZOK ÜNİVERSİTESİ'NDE HEDEF 4 YILDA 30 BİN ÖĞRENCİ”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, hedeflerinin 4 yılın sonunda Bozok Üniversitesinde öğrenci sayısını 30 bine ulaştırmak olduğunu söyledi.

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, geçtiğimiz ay içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bozok Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Salih Karacabey'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette gazeteciler ile bir süre sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, 4 yıllık hedeflerinde Tıp Fakültesi'nin hizmete açılması ve öğrencilerinin buradan mezun olması olduğunu belirterek, “İletişim Fakültesi'nin önümüzdeki yıl binasının yapılarak 2017-2018 yılında öğrenci alınması sağlanacak. Yine Turizm Fakültesi faaliyete geçmiş ve öğrencisini almış ve binasına da kavuşmuş olacak.  Arkeoloji bölümü akademik personeline kavuşmuş olacak ve inşallah Yozgat'ın tarihini araştırmak, Yozgat'ın tarihini de Bozok Üniversitesi yazacak. Hedefimiz 4 yılsonunda üniversitemizdeki öğrenci sayımızı 30 bine çıkarmaktır. Bu yıl 2 bin öğrenci mezun ettik ve inşallah 4 bin öğrencimiz gelecek ve öğrenci sayımız 15 bine ulaşacaktır.” dedi.

Tıp Fakültesi'nin Yozgat ve çevresi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Karacabey, “Tıp Fakültesi konusunda ikinci bir hedefimiz düşüncemiz, Sarıkaya ve Sorgun ilçelerimizde fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile Türkiye genelinden hasta kabul etmek ve inşallah dünyadan hasta kabul edebilir hale getirmektir. Yozgat termal kaynaklar bakımından çok zengin, biz bu kaynakları kullanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Yozgat Bozok Üniversitesi'nin yine Yozgatlının destekleriyle hızlı bir şekilde büyüyeceğini vurgulayan Rektör Karacabey, “Üniversitemizin gelişip büyümesi Yozgat'ta göçü durduracaktır. Bunun yanında bizim amacımız, giden beyin göçünü de geri döndürmektir. Yozgat dışında 200'ün üzerinde akademisyen bulunduğunu tahmin ediyoruz. Biz Eylül ayında bir program yaparak, il dışında yaşayan akademisyenleri Yozgat'ta misafir etmek istiyoruz. Bu akademisyenlerimize hem üniversitemizi tanıtmak hem de Yozgat ile bağlarını sağlamak arzusundayız. Üniversite olarak her zaman halk ile iç içe olmak istiyoruz. Bu sebeple önümüzdeki günlerde kurumlarımızla, sivil toplum örgütlerimiz ve esnaflarımızla üniversitemizin gelişimi, Yozgat'ın gelişimi konularında toplantılar yapıp, görüş alışverişlerinde bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 102 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 393 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 390755 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.212.222.217
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com