Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  SİYASET / Hamdullah Seçgen, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Olarak Başvurusunu Yaptı
   
 
17.01.2014 tarihinde eklendi
16863 defa okundu
Hamdullah Seçgen, Bağımsız Belediye Başkan Adayı Olarak Başvurusunu Yaptı

         30 Mart 2014 tarihinde Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde Çayıralan İlçesi Belediye Başkan Adaylığı için bağımsız aday olarak başvuran Hamdullah Seçgen; seçilmesi durumunda başkanlık maaşı almayacağı taahhütünde bulundu.

            Çayıralan’la ilgili bir çok projeyle vatandaşın karşısına çıkan Hamdullah Seçgen, gazetemizi ziyaret ederek, projeleriyle ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu.

             Kendisini;”Emin kahyanın Memet'in  1962 yılında Isaklı Mahallesinde Dünyaya gelmiş oğluyum. İlkokul 5.sınıfa kadar Çayıralan’da; daha sonra da diğer göç eden hemşehrilerimiz gibi gurbete çıktık Ankaraya göçtük. Etlik orta okulu ve etlik lisesini bitirdim. Ancak Emin kahya dedem Çayırşeyhi'nin (Çayıralan eski adı) Son Muhtarıydı; Köyü 1929 Nahiye yapanlardanmış. Babam 59 yıl önce çayıralan lisesini, hükümet konağını, hastanesini, okullarını, kaymakamlık lojmanı, müftülük, postane v.s.yaptı. Bende baba mesleği olarak inşaat müteahhitliğini Yurdun çeşitli yerlerinde 32 adet okul,(Yozgat- Boğazkale) Karayolu, devlet hastanesi, köprü, alt yapı işleri, gibi onlarca iş yaptım” şeklinde tanıtan Bağımsız Aday Hamdullah Seçgen; “2002 yılında kendi evimin fotoğrafını çekerken Çayıralan tabelasının 14100  görülmesi ve şu günlerde ilçemiz girişinde 6100 yazıyor olması Çayıralan'ın nedenli  Küçüldüğünü görmem üzerine durumdan vazife çıkartmak gereği duydum. Kendimi Emekli edeyim derken Siyaseti sevmesem de memleketimin sahipsiz olmadığını seçim broşürümde belirttiğim projeleri ben olmasamda seçilecek arkadaşımıza diretelim ve  kan kaybını durduralım düşüncesiyle aday oldum” dedi. 

            “Hiç bir eşimden, dostumdan, akrabamdan şifaen bana oy verin demeyeceğim” diyen Seçgen; Hiç kimseye hiç bir taahhütde bulunmayacağı, bunun yanında dost ve akrabalar dahi Çayıralan’ımızı ileri taşıyacağına inandığı bir adayı desteklemelerini tavsiye etti.

            “Seçim broşürümde 5 yılda hangi işleri yapacağımı, hedeflerimi gün gün belirttim” diyen Bağımsız Aday Hamdullah Seçgen; “Birilerine iş imkanı değil Halkımızın iş isteyeninin tamamına kadınlı, erkekli iş imkanları sağlayacağım. Çayıralan’da yaşayan her kes önce kendi ev ekonomilerine katkı sağlayacak, sonra bu ekonomik ferahlık Çayıralan’ın standartını yükselterek, Türkiye’ye örnek, parmakla gösterilen ilçe olacağız” iddiasında bulundu.

“ZERRE KADAR RÜŞVET VE İSTİSMAR OLMAYACAK”

            “Hemşehrilerim Bir yerde istismar olmaz, bilgi ve azim olursa Gelişme, kalkınma olur” diyen Seçgen; “ Size şeref sözü veriyorum zerre kadar istismar, rüşvet olamayacak. Yapmış olduğum devlet işleri nedeniyle Şehirleşmeyi, İmar mevzuatını ve  Bürokrasiyi iyi bilirim; Dünyada görmediğim ülke az kaldı.42 yıl 10 milyonluk başkentte yüzbinlerce insanla teşriki mesai içerisinde yaşamışlığımın Çayıralan'a bir katkısı olacağına inanırsanız beni desteklersiniz. Şüpheniz olduğu taktirde Diğer parti adayları arkadaşlarımızın hepsi de birbirinden değerli” dedi.

            Üretimin önemine değinen Bağımsız Aday Hamdullah Seçgen; “Türkiye olarak üretmeden tüketen bir toplum olduk. Eğer Türkiye'ye örnek olalım, çok kalkınalım diyorsanız Yerel seçimleri fırsat olarak kabul edip, Şehri emin olduğuna inandığınız adaylardan birine teslim edin” dedi.

“BAŞKANLIK MAAŞI ALMAYACAĞIM”

             “Bu dönem seçimlerde kazanamazsam yıkıldığım güreşe bir daha çıkmayacağım” diyen Seçgen; başkanlık maaşını almaması iddiasına açıklık getirerek şöyle konuştu: “Maaş almayacağım konusuna gelince; Samimiyetimi halkımın anlaması için şöyle bir örnek vereyim. Ben oradan alacağım maaş kadar, öğrencilerimize  burs  veriyorum. Benim bu işten zararım olmayacak  zira başkan maaşına yakın bir bedeli zaten  burs olarak vermekteyim. Seçimleri kazansam da kazanmasam da bu zamana kadar kimseyle paylaşmadığım benim bu yardımım zaten devam edecek. Başkan olduğum taktirde ise almış olduğum bütün maaşımı, zengin fakir ayırdımı  yapmadan ilçemiz yüksekokul öğrencilerinin tamamına vereceğim” dedi.

“HER BAŞKANIN ANKARA’DA BİR EVİ OLMALI”

            “Çayıralan’da ikamet etmiyor” şeklinde eleştiriler duyduğunu dile getiren Çayıralan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hamdullah Seçgen; “Halkımızın bir kısmı haklı olarak biz onu tanımıyoruz diyorlarmış ama tanışacağız Zira Her bindiğiniz otobüsün, Uçağın kaptanını tanır mısınız ki canınızı emanet ediyorsunuz.. Benim Ankara’da da evim olmasını sorun ediyorlarmış; Aslında Çayıralan belediye başkanının Ankara’da evi olması zaten şart çünkü Çayıralan’a hizmet Çayıralan’da oturarak gelmez. Tüm bakanlıklar Ankara’da dolayısıyla bütün musluklar Ankara’dan açılır. O nedenle belediye başkanı ayın en az on günü Ankara’da bürokrasi ile mücadele etmezse çöp toplar kilit parke taşı döşer” dedi.

            “Benim için hayatımın anlamı olan ve kim nereye göçerse göçsün terk edemeyeceğim Çayıralan’ı el birliğiyle kurtaralım” diyen Seçgen; “Göçü durdurup, iş istihdamı yaratalım; Çayıralan’ı Avrupa’dan dahi avantajlı hale getirelim ki Tüm gurbetçilerin dönmesini sağlayalım. Yozgat’ın en küçük ilçesini Türkiye’nin en popüler ilçesi yapalım” derken, “ART NİYETİM: Asıl göçülecek yere göç zamanı geldiğinde Arkamda Hoş seda bırakmaktır” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 95 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 131 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 640160 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.238.107.166
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 


ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com