Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  SİYASET / Lekesiz; yeni anayasa değişikliği ile sistem karmaşasına son verilecek
   
 
05.02.2017 tarihinde eklendi
1239 defa okundu
Lekesiz; yeni anayasa değişikliği ile sistem karmaşasına son verilecek

                Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz; Nisan ayında yapılacak refarandum da evet çıkması halinde yeni  Anayasa değişikliği ile vesayet rejimleri tarafından yapılan 1961 ve 1982 Anasayası üzerindeki sistem karmaşasına son verileceğini ve Türkiye'nin yeni sistem ile şaha kalkacağını söyledi.

                Çandır ve Çayıralan'da görevli partisinin köy, mahalle temsilcileri ile parti teşkilatlarını toplayan Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz; slayt gösterimi eşliğinde anayasa değişikliği ile ilgili sunum yaptı.

                Çayıralan Belediye Kültür Merkezi'nde yapılan sunuma  Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, Konuklar Kasabası Belediye Başkanı Muammer Çetin, Çandır ve Çayıralan Ak Parti ilçe başkanları ve ilçe yönetimleri,  her iki ilçenin il genel meclis üyeleri, Çandır ve Çayıralan köyleri köy temsilcileri, mahalle temsilcileri ve köy muhtarları katıldı.

                1961 ve 1982 anayasalarının darbelerden sonra çeşitli vesayet rejimleri tarafından yapılıp halka zorla dikte edilen bir anayasa olduğu için sistem karmaşası teşkil ettiğinin altını çizen Lekesiz; 18 maddeden oluşan anayasa değişikliğini madde madde anlatarak “Sorgulanamaz, yargılanamaz bir Cumhurbaşkanlığından sorumlu ve yargılanabilir bir Cumhurbaşkanı modeline geçiliyor. Diktatörlük bunun neresindedir” dedi.

                Yeni anayasa değişikliğinin bir sistem değişikliği olduğunu bildiren Lekesiz; “Türkiye'nin ve Ak Parti'nin bir rejim sorunu yoktur. Türkiye 1923 yılında rejim değişikliğini gitmiş ve mesele 1923 yılında kapanmıştır.  Yeni sistem tamamen meclisin  ve yargının güçlenmesiyle ilgilidir. Cumhurbaşkanı yürütmeyi teşkil ederken, meclis asli görevi olan yasama yetkisine sahip olacak ve kanun yapacaktır. Yargının bağımsızlığının yanında tarafsız olması hükmü de bu anayasa değişikliği ile getiriliyor olup, tarafsız yargıya ne kadar ihtiyaç olduğu 15 Temmuz gecesi bir kez daha açığa çıkmıştır”

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 117 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345959 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com