Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3611 Satış : 5,3708 Alış : 4,7147 Satış : 4,7459 Alış : 3,1013 Satış : 3,1419
  SİYASET / MHP Çayıralan İlçe Teşkilatı Referandum Basın Açıklaması
   
 
19.03.2017 tarihinde eklendi
1577 defa okundu
MHP Çayıralan İlçe Teşkilatı Referandum Basın Açıklaması

                Değerli Çayıralan’lı hemşehrilerimiz, değerli dava arkadaşlarımız.

                16 Nisan Anayasa Referandumu için Çayıralan MHP İlçe Teşkilatı olarak; “BU ÜLKE İÇİN YEMİNİMİZ VAR. VAZGEÇİLMEZ” sözünün yanısıra “DEVLET İÇİN EVET, MİLLET İÇİN EVET, CUMHURİYET İÇİN EVET, TÜRKLÜĞÜN BEKASI İÇİN EVET, TÜRKİYE İÇİN EVET” diyoruz.

                Türkiye, tehlikeli ve tehditlerle dolu, vahim bir süreçle uzun süredir, direk muhataptır. Devletimizin dayandığı tarihi ve temel ilkeleri dağıtmak, ardından da kademe, kademe yok edilmek istenmektedir.

                Milli bekamız üzerinde, karanlık bulutlar; Milli birlik ve bareberliğimizi dün bozdukları gibi, bu günde milli birliğimiz etrafından kabus emeller beslemektedirler.

                Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü; hem içteki vatan hainlerinin hem de bunları teşvik edip destekleyen, cesaretlendiren dış çevrelerin zalimce kurdukları oyunların hedefindedir. 

                Emperyalist güçler; komşu coğrafyaların, komşularımızın sınır ve haritalarını değiştirmek, zorla da olsa yeniden çizmek amacıyla  faaliyetlerini acımazısca hızlandırmaktadır. Vatan hainleri Türkiye’yi yıkım tuzağına çekmek için devreye soktuğu kirli ve kanlı, senaryoları üretip genişletmekte ve o düşünceleri ile hareket etmektedirler. Maalesef ülkemiz kuşatma altından çıkmak için askerimiz ve polisimizle mücadele etmektedir.

                PKK, PYD, YPG’ye Cici Çocuk muamelesi yapıp sırtlarını sıvazlıyan emperyalist güçler karşımızda Rusya ve Batı İttifakı karşımızdaki düşman kampını devamlı güçlendirmekle uğraşmaktadır. Aziz Milletimize kast eden milli güvenliğimizi müdafaa eden kahraman evlatlarımızın kanını döken teroristleri, emperyalist güçle destekleyip, vatan hainlerini Fransa’da,  Rusya’da, Belçika’da alkışlamaktadır. Onun içindir ki; Milli Birlik ve Beraberlik için EVET.

                Terorizmi dış politika aracı ve Türkiye’ye şantaj vasıtası olarak kullanan mihrakların milli birlik ve kardeşliğimize tarihsel hak ve çıkarlarımıza diş bilemektedirler. 08 Şubat 2017 tarihinde Rusya’nın PKK ve PYG’yi terör örgütleri olarak görmediğinin ilanı hem ASTANA görüşmelerine, hem önümüzdeki Cenevre sürecine gölge düşürdüğü tartışmasızdır.  FETÖ, İŞİD, PKK, YPG, DHKPǒden oluşan terör kümesine karşı bir yandan korkusuzca, cansiperane tavizsiz mücadele gösteren Türkiye’nin diğer yandan diyalog halinde olduğu ülkelerce sırtından hançerlenme girişimleri düşmanca bir tutumdur. Türkiye’nin milli birlik ve beraberlik  hukukunda MHP’nin diri tutması milli uzlaşma ve kaynaşmayla saflarını sıkılaştırması kaçınılmaz bir vatan görevidir. Ve her siyasi partinin görevidir.

                Türk Milletinden öç almak, önünü kesmek, ömrünü kısaltmak için kuyruğa girmiş acımasız ve kanlı niyetlere engel olmak, inanç ve imanımızdan örülü duvar çekmek her vatan severin görevidir. MHP’si 2007 yılında Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine yol açan anayasa değişikliği, 10 Ağustos2014 Cumhurbaşkanı seçimi ve 15 Temmuz FETO ihanetinin ardından fiili açmazın devamı halinde, millet ve devlet bekasının iflas edeceğini görmüştür. Şayet devletteki tıkanma ve anayasa çemberinden uzaklaşma telafi edilmezse önümüzdeki muhtemel olaylarla baş etmenin zorlaşıp milli bekanın tasfiye olacağını şimdiden anlamak, anlaşılır ve açıklayıcı bir üslupla anlatmak artık tehiri imkansız bir ihtiyaç haline gelmiştir.

                Milliyetçi Hareket Partisi 11 Ekim 2016 tarihinde bu kaygıları gündeme getirmiştir. Partimiz hükümet etme sisteminin netleşmesi amacıyla çağrıda bulunmuştur. Hemen peşinden Adalet Kalkınma Partisi’nin hazırladığı Anayasa Değişiklik Teklifini paylaşmış, kurulan bir komisyon marifetiyle uzlaşmaya varılan anayasa maddeleri belirlenmiş Bu kapsamda, on sekiz maddeden oluşan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin ilk tur oylaması 9 Ocak 2017'de başlayıp 15 Ocak 2017'de bitmiştir.

Bahse konu kanun teklifinin ikinci turu ise 18 Ocak 2017'de başlayıp 21 Ocak 2017'de tamamlanmıştır. Ve de Cumhurbaşkanı'nın 10 Şubat'taki onayıyla anayasa değişikliğinin 16 Nisan 2016 tarihinde referanduma götürülmesi suretiyle milletimizin karar ve onayına sunulması kararlaştırılmıştır.

Türk milleti, kader ve kederde birlik olmuş muazzam bir beşeri varlık olarak, kendisini doğrudan ilgilendiren hükümet etme sistemiyle ilgili son sözünü söyleyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi milli, ilkeli ve tutarlı bir siyasi anlayışın temsilcisi olarak, TBMM'de evet dediği anayasa değişikliği teklifine 16 Nisan'daki referandumda da aynı iradeyi göstererek evet tercihinde bulunacaktır. Bundan rahatsız olmak, bu irademize kara çalıp saptırmaya çalışmak öncelikle demokrasi hazımsızlığı, milliyetçilik karşıtlığıdır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin, Türkiye'nin yakın ve yoğun tehditlerle boğuştuğu bir dönemde, özellikle 15 Temmuz melanetinin enkazı henüz kaldırılmamışken duyarsız ve dağınık duruş sergilemesi, dahası kutlu davamızın mirasıyla ters düşmesi tabii olarak imkansızdır. Çok şükür, artık her konuda, Milliyetçi Hareket Partisi'nin ne düşündüğü, nasıl bir pozisyon aldığı, ne tür bir tavır takınacağı çok ciddi merak uyandırmaya, dikkat çekmeye, konuşulmaya başlanmıştır.

Bu durum partimizin başarısı olarak değerlendirilmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışını siyasetinin ağırlık merkezi yaparak yerli, milli ve ahlaki tercihini göstermiştir. Parti olarak dün söylediğimiz hiçbir sözden, hiçbir kararlılık ve kararımızdan esas ve ahlaken taviz vermemiz söz konusu değildir.

Milliyetçi Hareket Partisi milletimizin iradesi ne olursa olsun saygılıdır. 16 Nisan'da evet diyen kardeşlerimiz kadar hayır tercihinde bulunacak kardeşlerimiz de bizim için değerlidir.

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin ve Türklüğün varlığı için yeminlidir. MHP’si Türk Milletinin bir ve kardeşçe yaşaması konusunda yemin etmiştir.

Cumhuriyetin kurucu ruhunun yaşatılmasından asla ödün vermeyeceğimizi, MHP’sinin bu milli emanetleri bir yemin gibi gördüğünü özellikle hatırlatmak tarihi bir vecibedir.

                Türkiye zorlukları yenecek, Türk milleti hain saldırı ve tahrikleri alt edecek, yeni bir diriliş aşkıyla 16 Nisan'da evet diyecektir.

El Bab'ta şehadetlerle beka mücadelesi veren, canilere kök söktüren kahramanlarımıza yüzümüz kara çıkmayacaktır. Vatanın selamet ve istikbali için emsalsiz fedakarlıklar yapan kutlu ecdadımıza, aziz şehitlerimize vefa borcumuzu yerine getirip elbette evet diyeceğiz.

Milli vicdan için evet, milli adalet için evet, milli dil için evet, milli gelecek için evet, milli ve üniter devlet için evet, milli varlık ve vatan için evet.

Kısaca Türkiye Cumhuriyeti için inşallah evet kararında buluşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Çayıralan’lı hemşehrilerimizi ve dava arkadaşlarımızı selamlıyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, hepinize saygılar sunuyorum. Allah Yardımcımız olsun.

MHP ÇAYIRALAN İLÇE TEŞKİLATI

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 300 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 380 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 366592 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.80.177.176
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com