Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3611 Satış : 5,3708 Alış : 4,7147 Satış : 4,7459 Alış : 3,1013 Satış : 3,1419
  SİYASET / Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal'dan Çayıralan ziyareti
   
 
26.03.2017 tarihinde eklendi
1441 defa okundu
Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal'dan Çayıralan ziyareti
16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında Çayıralan ziyareti gerçekleştiren Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal parti binasında partilileri ile buluştu. 
Ak Parti ilçe teşkilat binasında 16 Nisan'da yapılacak olan referandumla ilgili açıklamada bulunan Soysal daha sonra köy muhtarları ile bir araya gelerek muhtarların sorunlarını dinledi. Beraberinde Ak Parti İlçe Teşkilatı ile ilçe esnafını ve Pazar Esnafını ziyaret eden Milletvekili Soysal, Çayıralan hastanesine ve Kaymakamlığa da ziyarette bulundu.  
Parti binasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgi veren Soysal, 2007 yılında Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilip seçilmeyeceği ile ilgili referandumda %84 oy ile halkın seçmesi konusunda zaten sizler karar vermiştiniz” diyerek açıklamasına şöyle devam etti, “bu millet Recep Tayyip Erdoğan’a % 52 oy vererek aslında bu sistemin önünü 2014 yılında fiili olarak açmıştı. 16 Nisan’da bu yaptığınız güzelliğin devamını yapacağız. Eksiklerimizi tamamlayacağız” dedi. 
Soysal, “16 Nisan’da diyoruz ki; partili Cumhurbaşkanı olabilir. Partisinden aday olabilir. Partisiyle ilişkisi kesilmez. Zaten kesilmedi. Çünkü partisinin adayı olarak siz seçtiniz. Bakın 15 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde 990 Katrilyon yatırım yapıldı. Ak Parti ülkede hizmet üretti, eser üretti. Şimdi bir araç düşünün 30 km hızla gidiyor. Biz hükümet olarak 30 km hızla giden bir araç ile bu hizmetleri tamamladık. Ama 16 Nisan’da Evet oyuyla hızımız 90 km hızda olacak. 15 yılda başardığımız bütün işleri 3-4 yılda başarabileceğiz. Çünkü yeni sistemler, koalisyonlar olmayacak, krizler olmayacak. Güçlü iktidarla bürokratik engeller ortadan kalkacak. Ülkeye istikrar gelecek. Yeni sistemle halk hem Cumhurbaşkanını hem de milletvekillerini seçim 5 yıllığına güveoyunu verecek ve sık sık seçim yaşanmadığı için, kurulan hükümet seçildiğinin hemen ikinci günü bütçesini yapıp meclise sunabilecek ve hemen icraatlarına başlayacak” dedi. 
Yeni sistemle meclisin güçlendiğini söyleyen Soysal, “Bakın bu güne kadar milletvekilleri bir yasa teklifi sunamıyordu. Yasayı hükümet sunup oylatıyordu. Ama artık meclisin görevi tamamen yasama ve denetleme yetkisi olduğu için meclisin gücü artacak. Ayrıca Cumhurbaşkanı sadece yürütme konusunda kararname yayınlayabilecek ve hemen meclisin yetkisine sunacak. Cumhurbaşkanının yayınladığı kararnameyle ilgili meclis bir kanun çıkardığı taktirde kararname çöpe gidecek” dedi.  
 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 289 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 380 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 366581 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.80.177.176
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com