Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,6134 Satış : 5,6235 Alış : 4,9816 Satış : 5,0145 Alış : 3,2700 Satış : 3,3127
  SİYASET / YAŞAR: "KONGRE HAZIRLIĞI YAPIYORUZ”
   
 
21.10.2017 tarihinde eklendi
877 defa okundu
YAŞAR: "KONGRE HAZIRLIĞI YAPIYORUZ”

               Basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, kongre takvimi hakkında bilgiler verdi. Yaşar," 15 ve 17 Aralık tarihleri arasında ilçe kongreleri tamamlanır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

                CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, il ve ilçe kongrelerini en geç Ocak ayı içerisinde bitirmeyi planladıklarını söyledi. Yaşar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile Yozgat'ta gerçekleştirilen Bakliyat Çalıştayı'nın kitapçık haline getirildikten sonra tanıtılacağını açıkladı.

                ÖNCE İLÇE

                İl ve ilçe kongrelerinde tam tarihin belirlenmediğini ama 15 ve 17 Aralık tarihleri arasında ilçe kongrelerinin tamamlanabileceği sinyalini veren CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, "15 ve 17 Aralık tarihleri arasında ilçe kongreleri tamamlanır diye düşünüyorum. İl Kongresini de Aralık sonu veya Ocak ayının ilk haftasında yapmayı planlıyoruz" dedi.

                MİLLETVEKİLERİ KATILACAK

                CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile Yozgat'ta gerçekleştirilen Bakliyat Çalıştayı'nın kitapçık haline getirileceğini söyleyen Yaşar, "Yozgat'ta yapılan "Tarım ve Bakliyat Çalıştayı" kitapçık haline getiriliyor. Bu kitapçıklar milletvekillerimiz tarafından tanıtılacak. Yozgat için gensoru çalışması yapacağız. Vekillerimiz CHP olarak Yozgat sorunları için ne gerekiyorsa yapıyorlar" şeklinde konuştu.

                İŞSİZLİK, GÖÇ

                AK Parti politikalarından en büyük zararı Yozgat'ın gördüğünü savunan Yaşar,"Türkiye 26 yıllık AK Parti yönetiminde her zaman geriye gitti. Ekonomi iç ve dış politika iflas etmiş durumda. Bu süreç içerisinde en fazla zarar gören il Yozgat. Genç nüfustaki işsizlik göç ve ekonomik daralma bizi dibe indirmiş durumda. Türkiye'de. Eğitim kara mizah olmuş durumda. Seçilmiş insanların istifasının arkasında neler var açıklanması gerekiyor. Önümüzdeki seçimlerde vatandaşın oy verdiği başkanlarda değişirse yapılan seçimin ne anlamı kalacak? Böyle bir ülkede ne huzur ne kalkınma nede güven ortamı olur" ifadelerini kullandı.

                BİZ HER SEÇİME HAZIRIZ

                Olası bir erken seçime hazır olduklarını ifade eden Yaşar, "2019 yılında yapılacak seçimde tek adam rejimini yaşamak istemiyoruz. Burada da bize CHP olarak büyük bir yük düşüyor. CHP Türkiye'nin ana şartelidir. Demokrasiye sahip çıkan tek parti olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Biz ne baskılara ne de olumsuzluklara boyun eğecek bir parti değiliz. Daha bilinçli daha kaliteli çalışmalar yapacağız. Biz parti olarak yaşanan aksaklıkları söylemeye ve mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz. Ortadoğu bataklığına sürüklenen Türkiye'yi bu durumdan kurtarmak için gerekli her şey yapılacak. Biz CHP olarak yapılacak bir seçime her an hazırız. Burası Türkiye her şey olabilir" dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 282 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 381 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 344896 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.158.208.189
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com