Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,4700 Satış : 5,4799 Alış : 4,8918 Satış : 4,9242 Alış : 3,1560 Satış : 3,1973
  SİYASET / 2018 Yılı İçin Çayıralan Köylerine 1 Milyon 380 Bin TL Ödenek Ayrıldı
   
 
03.12.2017 tarihinde eklendi
1107 defa okundu
2018 Yılı İçin Çayıralan Köylerine 1 Milyon 380 Bin TL Ödenek Ayrıldı

                Yoğun geçen Kasım ayı bütçe görüşmeleri ardından 2018 yılı Çayıralan ve köylerindeki yatırımlar hakkında gazetemize bilgi veren Ak Parti Çayıralan İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş, Köydes hariç 2018 yılı için Genel Bütçeden ilçeye 1 Milyon 380 Bin TL Ödenek ayrıldığını bildirdi.

                20 gün boyunca devam Kasım ayı bütçe görüşmelerinin netleşmesi sonunda açıklama yapmayı uygun bulduklarını dile getiren İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş, “Çayıralan’ımıza hizmet etmek bizleri mutlu ediyor. Her yıl bir önceki yıla göre artarak devam eden bütçelerimizle tüm köylerimizin içme suyundan, kanalizasyonuna, kilitli parketaş sorunundan asfalt sorununa bütçemizi aciliyet sırasına göre hakkaniyet içerisinde bütün köylerimize dağıtıyoruz” dedi.

                3.5 Yıldır köylerde devam eden Parketaş çalışmaları ile Çayıralan genelinde % 70 leri yakaladıklarını dile getiren Karataş; “Köylülerimize söz vermiştik. 2019 yılı itibariyle bizim görev süremiz bitene kadar hiç bir köylümüzün ayağı çamura değmeyecek demiştik. Çok şükür oran olarak % 70 leri yakaladık ve geçtik. İnşallah bu yıl ve gelecek yıl yapacağımız parketaş çalışmaları ile % 100 hedefine ulaşacağız” dedi.

                Şubat ayında gelecek olan Köydes bütçesi haricinde genel bütçeden Çayıralan ilçesine 1 Milyon 380 Bin TL ödenek ayrıldığını dile getiren İl Genel Meclis Üyesi Karataş, “her yıl olduğu gibi bu yılda 23 köyümüzün tamamında çalışmalarımız olacak. Hiç bir köyümüzü erteleyip, ötelemiyoruz. Adil bir şekilde tüm köylerimize bütçe dağılımını eşit yapıyoruz” dedi.

                Bu yılki bütçede en büyük payın Kilit Parketaş olduğunu dile getiren Karataş; “3 köyümüz hariç, 20 köyümüze toplamda 560 Bin TL olmak üzere Kilit taş alımı yapılacak ve köylerimizin nüfus ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak adil bir şekilde dağıtımları yapılacaktır. Kilit taş için hangi köyümüze ne kadar alım yapılacağı bellidir” dedi.  

                3 Köye bu yıl kilit taş veremediklerini dile getiren Karataş, Elçi, Turluhan ve Alidemirci olmak üzere 3 köyümüzde kilittaş yapmayacağız. Bu köylerimizde su depolarında ciddi sıkıntılar var. 3 köyümüzün de su deposunun acilen yeniden yapılması gerekiyor. Bu üç köyümüzün su deposu yapım işi için toplamda 300 Bin TL, diğer köylerdeki depo bakımlarıyla ilgili olarak da 30 Bin TL olmak üzere su depoları için 330 Bin TL ödenek ayırdık ve 3 köyümüzün su deposunu son sistem yapacağız ” dedi.            

                Köylerin içme suyu bakın onarımları için 70 Bin TL, Kanalizasyon bakım onarımları için ise 40 Bin TL bütçe ayırdıklarını dile getiren Karataş; “geçtiğimiz yıl içinde yaptığımız Çokradan-Fahralı arasında 3.5 KM birinci kat, ve Külekçi-Evciler arasında 9 KM birinci kat asfaltın ömrünü uzatmak amacıyla bu yıl buralara ikinci kat asfalt yapacağız. Bu yapacağımız ikinci kat asfalt çalışması için bütçemizden 280 Bin TL ödenek ayırdık.

                Köydes bütçesi ile ilgili olarak açıklamada bulunan Karataş; “Şubat ayında gelecek olan Köydes programı için ise Avşaralanı - Güzel Yayla arası, Menteşe - Alidemirci arası, Fahralı - Günyayla arası, Çokradan - Çandır arası ve grup yollarımız olarak kalem açılmış olup, bütçe ve imkanlar ölçüsünde bu yollar için bütçe oranınca birinci kat asfalt yapacaklarını” söyledi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 160 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 457 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 403467 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.243.17.113
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com