Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,4700 Satış : 5,4799 Alış : 4,8918 Satış : 4,9242 Alış : 3,1560 Satış : 3,1973
  SİYASET / Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat’ta
   
 
15.01.2018 tarihinde eklendi
1134 defa okundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat’ta

Partisinin, Yozgat 6. Olağan Kongresi İçin Yozgat’a Gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonunda Vatandaşlara Hitap Etti

                                Ak Parti Yozgat 6. Olağan Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile dün yozgat’ta gerçekleşti.

                Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen kongrede atama ile göreve getirilen Celal Köse  ve yönetimi tek liste olarak seçime gitti.

                14 Ocak 2018 Pazar günü saat 15:00’de gerçekleşen Yozgat 6. Olağan Genel Kuruluna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, eski bakanlardan Cemil Çiçek, Taner Yıldız, Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer’de katıldılar.

                Yozgat kongresi öncesi Tokat kongresine katılan ve ardından Yozgat’a gelmek için helikopteri ile hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan helikopter hava muhalefeti nedeniyle Yozgat’a inemeyince, Tokat ili Zile İlçesine iniş yapıp, buradan karayolu ile Yozgat’a gelince kongrede gecikme yaşandı. Binlerce Yozgat’lının katıldığı kongrede 3 Bin kişilik spor salonu vatandaşları almayınca vatandaşların çoğu dışarda kaldı. Cumhurbaşkanının gecikmesi ardından kar yağışı ve soğuk havaya rağmen binlerce Yozgat’lı spor salonu etrafını terketmeyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelmesini bekledi.

“Yozgat bir şehitler diyarıdır”     Kongrede Yozgatlılara hitaben yaptığı konuşmada “Yozgat Bir Şehitler Diyarıdır” diyen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan;  “Şehit olan, gazilikle şereflenen niceleri var. O gece Yozgat'ta darbecilerin en küçük bir faaliyeti olamadı. Sizler Ankara ve İstanbul'da da mücadelenin en ön saflarında yer alıyordunuz. Yozgat deyince; sadece haritadaki yerine, tabeladaki yerine bakarsanız yanılırsınız. Avrupa'da da en az burası kadar büyük bir Yozgat var. Ankara'da, İstanbul'da diğer şehirlerimizde de. Yozgat tarih boyunca ülkesi için büyük fedakarlık yapmıştır. Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda verilen şehitlerimize baktığımızda Yozgat ön sıralarda yer alıyordu” diyerek Arif Nihat Aysa'nın 'Bayrak' şiirini okuyarak, şehit ve kahramanlara selam gönderdi.

                Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan konuşmasının başında Yozgatlıların 16 Nisan'da % 74'lük “Evet”oy desteğiyle seçimlerdeki kendi rekorunu kırıp Türkiye 6.sı olduğunu hatırlatarak “Yozgat bize hep sahip çıktı. Yozgat’ta Ak Parti bütün seçimlerde sandıklardan birinci çıktı. Sevginiz, vefanız ve desteğiniz nedeniyle hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

                Erdoğan;  Üniversiteden kent merkezine hafif raylı tren hattı sistemi ile Sorgun ilçesine de Hayvarcılık Organize Sanayi bölgesinin düşünüldüğünü söyledi.

                Geçmiş iktidarlar döneminde Yozgatın uzunca bir süre ihmal edildiğini ancak Ak Parti iktidarının 15 yılda Yozgat’a 11 milyar liralık yatırım yapıldığını, Yozgat’lıların Üniversite hayalini gerçekleştirdiklerini, yine Yozgatta Diyanet, Polis Okulu ve Adalet Eğitim Merkezlerinin kurularak Yozgat’ın bir eğitim şehrine dönüştürüldüğünü bildiren Erdoğan “Hızlı tren daha da gecikmeden tamamlanacak, havalanının da inşaatına bu yıl başlanıp 2020 yılında hizmete girecek”dedi.

                Konuşmasında Yozgat’ın nüfus potansiyeline ve göç sorununa da değinen Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan, vilayet sınırları içerisinde 420 bin kişinin yaşadığını, ancak 1,5 ila 2 milyon Yozgatlı'nın da yurt içinde ve yurt dışında olduğuna dikkat çekerek Yozgatın göç sorunu ve Hayvancılık OSB ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Mesele bunların nasıl çözüleceğidir. Çözüm gökten zembille inmeyeceğine göre bunu hep beraber bulacağız. Yozgatlılar olarak kafa kafaya verecek, düşünecek, hesap kitap yapacak eldeki imkanları nasıl değerlendirebileceğinize bakacaksınız. Biz de devlet olarak sizlerin önünü açacağız."

                Biz devlet olarak yol, hızlı tren, eğitim ve sağlık yatırımları yaparak gerekli fiziki altyapıyı oluşturduk. Yozgatlılar da ülke içinden ve dışından yatırımcıları kente çekecek cazibe ortamını oluşturmak için çaba harcamalıdır. Yatırımcılar buraya yönlendirilirse Yozgat abad olur, yatırımcılar da Yozgat’a meftun olur. Bizim hedeflediğimiz yeni dönem yeni projeler üretme ve yeni kaynaklar bulma dönemidir” dedi.

                Veterinerlik Fakültesinin kurulduğu Sorgun'a burayla entegre şekilde çalışacak bir hayvancılık ihtisas organize sanayi bölgesi (OSB) kurulması düşünülebilir. Bakanlığımız havvacılık konusunda çok ciddi teşvikler veriyor”

                Cumhurbaşkanı Erdoğan Yozgat kent merkezinde düşünülen hafif raylı tren konusunda da şu ifadeyi kullandı

                “Hızlı trenin üniversite kampüsünün bulunduğu tarafta olan Yozgat İstasyonu ile şehir merkezi arasındaki mesafe oldukça fazla. Ulaştırma Bakanlığımızdan hem kampüse ulaşımı kolaylaştıracak hem de tren yoluyla şehrin bağlantısını sağlamak açısından hafif raylı sistem yapılması konusunu değerlendirmesini istedim."

                Erdoğan konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 2019 seçimleri ile ilgili kararına değinerek, kendisine şahsı, partisi ve milleti adına teşekkür etti. Erdoğan,

 “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi 2019 yılında tam manası ile uygulamaya geçecek. Yeni sistemin önemini bizim kadar rakiplerimiz de görüyor. Aynı şekilde dış güçler de bu meselenin çok iyi farkında. Yeni sistemde yürütme ile yasama tamamen ayrıldığı için ittifaklara, ortak aday göstermeye uygun bir zemin ortaya çıktı. Şimdiden 2019'un safları ortaya çıkmaya başladı. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi için şahsımızı destekleme kararını ilan etmiş olmasından büyük bir memnuniyet duyduk. Bu önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak nice oyunları, şimdiden bozan fevkalade dirayetli bir karardır. Eskiden beri pek çok kritik dönemde desteğini gördüğümüz, özellikle de 15 Temmuz'dan beri sergilediği dik duruşu ile takdir ile takip ettiğimiz Sayın Devlet Bahçeliye bu vesile ile partim, şahsım ve milletim adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki bu yerli ve milli duruşa ana muhalefet partisi de katılsın. Ancak ana muhalefet partisi yerli ve milli duruştan pek anlamadığı için böyle bir şeyin içerisinde yer alması mümkün değildir. Bizim bu yolculuğumuz 7 Ağustos'ta başladı. 7 Ağustos'ta başlayan bu süreç güçlenerek buraya geldi. İnşallah daha da güçlenerek yola devam edecek” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 169 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 457 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 403476 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.243.17.113
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com