Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,4700 Satış : 5,4799 Alış : 4,8918 Satış : 4,9242 Alış : 3,1560 Satış : 3,1973
  SİYASET / AK kadrolar 2019'a odaklandı
   
 
28.01.2018 tarihinde eklendi
1101 defa okundu
AK kadrolar 2019'a odaklandı

AK Parti'de yeni yönetim görev dağılımı yaparak aktif çalışmalara başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Ak Parti Yozgat İl Teşkilatı kongresinde tek aday olarak giren ve İl Başkanı seçilen Celal Köse, yönetim kurulundaki görev dağılımını yaptı.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek yeni yönetimini tanıttı. Yozgat Belediyesi Nohutlu Tepesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Kazım Arslan ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı'da katıldı.

ZEYTİN DALI HAREKATI

AK Parti Yozgat İl Başkanı Köse, Afrin operasyonunun hem ülkemiz, hem de bölge güvenliği açısından son derece mühim olduğunu aktardı.

Köse, “Türkiye'nin Suriye ile olan tarihsel-dinsel bağını kimse koparamayacak. Arap coğrafyasıyla olan bağımızı kimsenin koparmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

2019 SEÇİMLERİ ÖNEMLİ

AK Parti'de kongre çalışmalarının tamamlandığını hatırlatan Köse, il ve ilçe teşkilatları ile birlikte 2019 seçimlerine yöneldiklerini söyledi.

Ağustos ayında Yozgat İl Başkanlığına atandığını hatırlatan Köse, “Temmuz ayında başlayan kongre çalışmaları 14 Ocak'ta ki il kongresi ile tamamlandı.

Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz il kongremiz partimize yakışır bir şekilde tamamlandı. Cumhurbaşkanımız gayet memnun ayrıldı. Önümüzde 2019 seçimleri var. İnşallah seçilmiş teşkilatımızla, belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve teşkilatımızın değerli üyeleriyle bundan sonraki süreci hep birlikte başarılı bir şekilde atlatacağız.” şeklinde konuştu.

AK PARTİ'DE YÜRÜTME KURULU

AK Parti Yozgat İl teşkilatının il başkanı ile birlikte yönetimin 30 kişiden oluştuğunu ve yönetimde 9 kadın ve 9 genç üyenin bulunduğunu belirten Köse, “İnşallah bu arkadaşlarımızla, yönetimimizle birlikte Yozgat'ta çıtayı yukarılara çıkaracağız. Bu sayede hem Yozgat hem AK Parti hem de milletimiz kazanacak” ifadelerinde bulundu.

İŞTE O LİSTE:

İl Başkanı Celal Köse, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Ahmet Gökhan, Teşkilat Başkanı Çelebi Dursun, Seçim İşleri Başkanı Elmas Neslihan Uyar, Tanıtım ve Medya Başkanı Emre Dişlitaş, Dış İlişkiler Başkanı Mehtap Bekdemir, Sosyal Politikalar Başkanı Saffet Doğangönül, Yerel Yönetim Başkanı Yalçın Korkmazyiğit, Ekonomi İşleri Başkanı Hüseyin Durusoy, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Semra Eroğlu Susam, Mali ve İdari İşler Başkanı Sibel Yıldırım, Ar-Ge Başkanı Şuayip Yılmaz, İnsan Hakları Başkanı Hasan Tok, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Hasan Erol, İl Sekreteri ise Zahide Yazan oldu.

Yönetim Kurulu Üyeleri ise; Hilmi Çoban, Süleyman Bağcı, Ali Cansever, Turan Koç, Emine Bengisu Akışık, Hüseyin Özel, Hüseyin Soner Özkal, Hatice Akgül, Yasin Gönül, Ahmet Erkoç, Arif Okur, Rukiye Açıkgöz, Sadettin Üngörmüş, Leyla Dönmez, Köksal Ustaoğlu.

Bugün Nohutlu Tepesinde bulunan Yozgat Belediyesi Sosyal Tesisinde basın mensupları ile buluşan Ak Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, burada basın aracılığıyla yeni yönetimindeki görev dağılımını da açıkladı.

Toplantıda aynı zamanda Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı'da katıldı.

YILDIRIM VE GÖKHAN'A

KRİTİK GÖREV

Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz'in istifası sonrası yeni il başkanının belirlenmesi sürecinde Genel Merkezin kriterlerine en uygun 3 isim arasına girerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karar görüşmesinde buluşan Celal Köse, Sibel Yıldırım ve Ahmet Gökhan yeni dönemde de birlikte yola devam edecekler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da direktifiyle İl Başkanı Celal Köse 2 kritik görev olan Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığına Ahmet Gökhan'ı, Mali İşler Başkanlığını da Sibel Yıldırım'a teslim etti.

Ayrıca İl Başkanı Köse, kendine en yakın isimler arasında olan ve siyasette uzun yıllar birlikte yol arkadaşlığı ettiği Çelebi Dursun'u da Teşkilat Başkanı yaptı.

Haber: Günaydın Gazetesi

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 177 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 457 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 403484 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.243.17.113
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com