Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  SİYASET / Hakan Sel, MHP’den aday adayı oldu
   
 
13.05.2018 tarihinde eklendi
717 defa okundu
Hakan Sel, MHP’den aday adayı oldu

            27. dönemden başvuru yapan MHP Milletvekili aday adayı Hakan Sel MHP Yozgat İl Binasında yaptığı basın toplantısı ile adaylığını resmen açıkladı.

            İl başkanı Ferhat Altan, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu ile birlikte açıklama yapan Sel Yozgat'ın sorunlarını bilen vekillerin mecliste olması gerektiğini vurguladı.

            Sel Yozgat’ın bir markası olması gerektiğini dile getirerek: "İlimize ait büyük bir markamız bulunmuyor. İşletme ölçekleri ve faaliyet alanlarına göre kuruluşlarımızın katkılarına göre üst çatıda daha büyük Yozgat marka/markaları faaliyetleri yürütülecek. Kanaat oluşumunda engelleyici psikolojik ve sosyolojik faktörleri yok etmek için işletme sahiplerimiz koordine edilecek. Kaymakamlıklar, Milli Eğitim, Halk Eğitimi ve Belediyeler ile iş birliği içinde özellikle Yozgat halkının eğitim kültür seviyesini artırmak amacıyla çeşitli yer ve konularda kültür ve sanat faaliyetlerinin organize edilmesine ve bunların geniş halk kitlelerine ulaştırılmasına katkı sağlanacak. Her ilçede kültür merkezleri kurularak gençlerin ve tüm halkın sanat bilincinin gelişimi için mücadele edilecek. Kültür merkezlerinde resim, müzik, sinema tiyatro faaliyetleri ile felsefe odaları ve okuma grupları ile yabancı dil kursları yapılacak. Boşanma ile mücadele kapsamında aile bilinci anlatılması koordine edilecek. İl içi gelir dağılımındaki çarpıklar tespit edilecek tüm ilçelere eşit ve adil gelir dağılımının sağlanması için çalışılacak. Yozgat suyu bölgeye göre daha fazla. Sularımızın boş yere akmasını engelleyeme çalışacağız ve suyumuzun satışına yönelik girişimlerimiz olacak." dedi.

Sel: "Yozgat halkı ile ticari faaliyet içerisinde olan büyük markalar ile işbiliği içinde sosyal sorumluluk projelerinin üretimi ve hayata geçirilmesi OPET Alçıtepe köyü sosyal sorumluluk projesi, Yeşil Yol projesi gibi örnek çalışmalar yapılacak. TEMA vakfı ile koordineli doğru ağaçlandırma için Orman Müdürlüğü faaliyetleri takip edilecek.

            İlçe ilçe suç çeşitleri tespit edilecek önlemler alınacak. Türkiye'nin her yerinde Yozgatlı mahkumların durumları ve rehabilitasyonları takip edilecek.

            Engelli vatandaşlarımızın rehabilitasyonları için destek verilecek ve ailelerinin yaşadıkları sorunlar üzerine eğilinecek. Alevi vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilecek, sorunları takip edilecek. Yozgat ilinin ekonomik ve sosyal kültürel manifestoya ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Bu bakımdan Yozgat il ve ilçelerinin sosyal ve kültürel sorunlarının araştırılıp yerinde doğru tespitler ile çözüm önerileri sunacak. Sosyo-kültürel manifesto hazırlayacak." diye konuştu.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 444 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416203 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com