Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,8826 Satış : 5,8932 Alış : 5,4229 Satış : 5,4589 Alış : 3,3717 Satış : 3,4158
  SİYASET / Bozdağ; “5 Yıl İçinde Yozgat’ın Köylerini Sıcak Asfaltla Buluşturacağız”
   
 
09.06.2018 tarihinde eklendi
1317 defa okundu
Bozdağ; “5 Yıl İçinde Yozgat’ın Köylerini Sıcak Asfaltla Buluşturacağız”

Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, 5 yıl içerisinde Yozgat’ın tüm köylerini sıcak asfaltla buluşturacaklarını söyledi.

            Seçim çalışmaları kapsamında Çayıralan İlçesine gelen Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Ak Parti Çayıralan İlçe Teşkilatında partilileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

            “Bugün Çayıralan'da sizlerle beraberiz. İnşallah 24 Haziran Seçimleri Ülkemize, milletimize, devletimize hayırlı uğurlu olur” diyen Bakan Bozdağ; “Hepinizin Ramazan ayınızı da tebrik ediyorum. Bu dönemde Yozgat Milletvekili Aday listemiz yenilendi. 2 tecrübeli arkadaşımız ve 2 yeni arkadaşımızla yolumuza devam ediyoruz. Kadınlarımızın ilk defa Yozgat'tan bir kadın adayı oldu. Yozgat tarihinde bir kadın ilk defa Milletvekili olacaktır inşallah. Yozgat'ta sıkıntılı olan hiçbir yerimiz yok. Her yer beklentilerin daha üstündü. Her yer olumlu yaklaşımlarını ortaya koyuyor. Çayıralan'da aynı şekilde olumlu yaklaşımlarını ortaya koydu. Yozgat bu dönemde çok işler yaptı. Bu Pazar günü Yozgat'a havaalanı temelini attık. Toplamda 310 Trilyonluk bir yatırım olacak.  2020 yılında havaalanımız bitmiş olacak. 2020'de Yozgat dünyaya, dünyada Yozgat'a bağlanmış olacak. Çayıralan'ın yurtdışında çok sayıda evladı var. O kardeşlerimiz evine uçakla gelme imkanları olacak. En çok uçağı kullanan yerlerden Çayıralan olacağını düşünüyorum. Hızlı trenimiz hızla devam ediyor. 2019 yılının Haziran ayında test sürüşleri başlayacak ve 2019 yılının sonunda da hızlı tren resmen faaliyete geçecek. Buda Yozgat için çok büyük bir yatırım. Tam 9,5 Katrilyonluk bir yatırım. Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Sivas arası çok büyük bir yatırıma adım attık. Yozgat'ın devlete bir yılda verdiği toplam verginin 275 Milyon olduğunu düşünürsek, Yozgat'ın verdiği vergiyle hiç de uyumlu olmayan bir yatırım ama biz büyük bir yatırımı Yozgat'a kazandırmış olduk” dedi.

BÖLÜNMÜŞ YOLLAR SICAK ASFALTA DÖNÜYOR

            Bakan Bozdağ, Yozgat’ta bölünmüş yolların sıcak asfalta dönüştüğünü söyleyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Bu sene ve önümüzdeki sene sıcak asfaltı bitirmiş olacağız. Şehir hastanemiz Yozgat'ta çok büyük bir iş görüyor. Türkiye'de ilk defa Şehir Hastanesini Yozgat'a yaptık. Avrupa'da Amerika'da olmayan sağlık hizmetini vatandaşlarımıza sunuyoruz” dedi.

 

ÇAYIRALAN’DA YATIRIMLARDAN PAYINI ALDI

            Çayıralan-Boğazlıyan arası yapılan yola da değinen Başbakan Yardımcısı Bozdağ; “Çayıralan Kayseri'yi çok kullandığı için otoban gibi yoldan gidip gelecekler” dedi.

            Daha önce kapanan Orman İşletme Müdürlüğü ile ilgili konuşan Bakan Bozdağ; “Çayıralan'da bizim dönemimizde bir sıkıntı yaşadık. Orman İşletme Müdürlüğümüz maalesef o dönemde kapandı. Devlet yönetiyoruz doğru biz kapattık. Uğraştık tekrar açmamız biraz zaman aldı ama eğer Türkiye'de bir yer açılırsa ikincisi Çayıralan olacak sözünü verdik ve öyle de oldu. Orman İşletme Müdürlüğümüz tekrar hizmete açıldı. Adliye Sarayımız bitmiş durumda. Esasında Çayıralan'ın Adliyesi kapanacak Adliyeler arasındaydı. Şefaatli ve Çayıralan'ı kapananlar listesinden çıkarttırdık. Adliyemiz de hayırlı olsun. Çayıralan'a eğitimde de büyük destek verdik. Anadolu İmam Hatip Lisemiz şuanda iyi bir noktada. Eğitimde de Çayıralan'a çok büyük işler yaptık. Nüfus sayımıza göre yapılabilir hizmetlerimizin tamamını yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada hizmete devam edeceğiz” dedi.

5 YIL İÇİNDE TÜM KÖY YOLLARINI SICAK ASFALT YAPACAĞIZ

Bakan Bozdağ; “Kendimize bir hedef koyduk. 5 yıl içerisinde Yozgat'ın Köylerinin yolunu sıcak asfalta çevireceğiz. Muhtarlardan da sabır istedik. 5 yıl içerisinde Yozgat'ın köylerinin tamamını saçak asfaltla döşeyeceğiz. Çünkü kaplama asfalt çabuk bozuluyor ve devlete daha pahalıya mal oluyor. Sıcak asfaltta başlangıç masrafı yüksek olacak ama sonrasında daha az maliyeti olacaktır. 2023'e girerken tüm köylerimizi bitirmeyi planlıyoruz. Köylerin içerisini ise tamamını kilit parke taş ile döşeyeceğiz. Çayıralan'da bu rakam Yüzde 70'e ulaşmış durumda. Çöplerimiz düzenli toplanıyor. Köylerimizde de şehirdeki hizmetleri vermiş olacağız. Biz Çayıralan'a gerçekten büyük önem veriyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum dedi.     

            Teşkilat toplantısı sonrasında kurumları ve esnafları da ziyaret eden Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kaymakam Fatih Eroğlu’yu makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 426 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 383 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 438729 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.226.102.115
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com