SİYASİ HABER
Aday Adayı Başgül, Projelerini Gazetemize Açıkladı

Aday Adayı Başgül, Projelerini Gazetemize Açıkladı

                Çayıralan Belediyesine Ak Parti’den aday adayı olan Kıyasi Başgül; adaylığı ilan edilmesi ve belediyeyi kazanmaları halinde Çayıralan ile ilgili projelerini gazetemizle paylaştı.

                Gazetemize göndenmiş olduğu basın açıklamasında; “Çayıralan'da Belediye Başkanlığı adaylığım kesinleştiği andan itibaren Çayıralan'da geçmişte yaptıklarımın ifadesi olarak yapacağımız işler çok ve çok zor” diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Fakat zor benim işim Mesele Doğduğum Büyüdüğüm Çayıralan ise gerisi teferruattır” dedi.  Çayıralan'ın birinci meselesi İnsan faktörü diyen Kıyasi Başgül; “Önce Çayıralanlı Çayıralanını sevecek. Sonra mevcut milli İradesine sahip çıkacak. Mevcut Milli iradesinin kopuk iplerini birleştirip, bu ipi önce ALLAH'ın ipi ile sonra Devletin ipi ile birleştirecek. Sonrada bu ipin ucunu Din'inde emri olan GÖREVİ EHLİNE TESLİM edecek. Çayıralan dan ötesini bilmeyen sadece Koltuk ve Makam hırsı ile elindeki parasal imkanlar ve dar klikleşmiş Siyasi olgularla hareket eden kişilere ŞEHRÜL EMİN sıfatı emanet edilirse, olacağı küçük düşünce, küçülen ÇAYIRALAN olur, AT YİĞİDİN ALTINDA OYNAR. Çayıralan atını oynatacak kişide Siyasi ve Devlet tecrübesi esastır. Medeni cesaret ile Çayıralan'ın meselesini bilen ve Devletin Masasına yumruk edip vurma beceri ve kabiliyetli kişi ile olur. Buda evvel ALLAH bende mevcut.” Şeklinde açıklamada bulundu.                 

                Çayıralan'ı Yozgat'ı ve Ankara'yı Basını Yayını ve Devlet Adamlarıyla birlikte çok iyi tanırım. Diyen Ak Parti Çayıralan Belediye Başkan Aday adayı Kıyasi Başgül; “Yerel ve genel Siyaseti çok iyi bilirim. İsteme uslup'unuda Alma uslup'unuda iyi bilirim. Devletin ve siyasi yapının işleyiş Hiyarerşik ve Siyasi Teamül ve Temayül'ü çok iyi bilir ve işletirim. Burada aslı olan Genel Milli İrade ile Yerel Milli İrade nin elini birleştirmek  Çayıralan'ın ilk meselesi olmalıdır. ÜÇTE İKİSİ iktidarla ayni görüşte olan Çayıralan halkının temsilciliğini  başka siyasi görüş temsil ediyorsa  Küçülen Çayıralan'ın hastalığının ilk teşhisi budur. Bu birliktelik önce Çayıralan AKP de sonra Çayıralan halkı Esnaf Cemeat ve en önemlisi Geleceğimizi emanet edeceğimiz 1990 lı yılların Bilgisayar Gençliği ,Yine en önemlisi genç kızlarımız ve Analarımız ev kadınlarımızın, Çayıralanlılık Ruh ve birlikteliği ile  oluşacaktır.” Dedi.

                “Yapılacak işler çok, Çok olduğu kadar zor ama ehline kolaydır.” Diyen Başgül; “Çayıralan'ın kalkınmada ilk sarılacağı kapı HALK EĞİTİM Müdürlüğü’dür. Bura Meslek türlerine göre Eğitim ve Kurslarla Nitelikli Eleman kaynağı olacaktır. Sonrası kalıcı İstihdam sağlayan Sanai yatırımlarının Çayıralan'a kazandırılmasıdır.

        Bunlardan ilk'i Arsa alımı çeşitli Bizans oyunlarına karşın tamamlanan Su fabrikası olacaktır. Belediye Başkanlığını ALLAH nasib ederse ilgili firmanın 150.000 m2 alan üzerinde daha geniş yatırımlarına  Belediye olarak gerekli İmar düzenlemesi yapılarak, Kaynar pınar  suyu  Çayıralan'ın kalkınma Cevheri olacaktır.” Dedi.

   “Bir Tekstil Sanayicisi arkadaşımla  Ankara'da konuştum ,Kadın ve Genç kızlarımıza 100-150 kişilik istidam yaratacak yatırım yapılacaktır” diyen Kıyasi Başgül; “Yine İsmini açıklamamı istemeyen Memleket sevdalısı bir Sanayicimiz 5.ayda faaliyete geçecek bir iş dalının sözünü vermiştir.

          Bunlar kişisel beceriler. Dahası Sayın Bekir BOZDAĞ'la  birlikte  Önce Derneğin Kanuni eksiklikleri giderilip Bakanlık  Uhdesinden en az Memleket  Kültür ve Ebebeyin sevdalısı Sayın Hüseyin Eryılmaz Kardeşim kadar bir Devlet katkısı temini ile daha büyük bir alan ve daha çok Branşta okullarla  Hayırseverin şahsına ve Çayıralan'a yakışır hale getireceğiz.

                     Sonra devletle barışık olmayanların kaybettirdiği Devlet daireleri  tekrar alınmaya çalışılacak. Tabiidir ki bunların tümü Çayıralanlıların birlik beraberliği ve topyekun haraketi nüfus artışı ile Çayıralan'ın yerleşim İş, Aş ve cazibe merkezi olması ve Görevi ehline emanet etmesi ile olur. Biz sağduyu sahibi olur top yekün haraket edersek, Hiçbir top bizi sindiremez. Yer altı ve yer üstü kaynaklarımız ciddi bir şekilde araştırılacak, Akabinde bilerek çalışmanın yapmayacağı iş yoktur. Hülasa Taşında Toprağında emeğim olan Çayıralan'da yine kalan ömrüm elverdiğince emeğim olacak ALLAH kalan ömrümü geçen ömrümden hayırlı kılsın .KALAN ÖMRÜM ÇAYIRALAN'a FEDA OLSUN”      

HABER ARŞİVİ
31.12.2017
31.12.2017
DUYURU
7.8.2016
7.8.2016
NAMAZ
10.1.2016
10.1.2016
DUYURU