Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 4,0332 Satış : 4,0405 Alış : 3,7394 Satış : 3,7641 Alış : 2,5253 Satış : 2,5584
  SAĞLIK / Akdağ’da Panoramik Röntgen Cihazı Hizmete Başladı
   
 
06.08.2017 tarihinde eklendi
589 defa okundu
Akdağ’da Panoramik Röntgen Cihazı Hizmete Başladı

                Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Akdağmadeni Devlet Hastanesi'nde artık hastalar diş röntgeni için Yozgat veyahut başka bir ile sevk edilmeyecek. Panoramik röntgenin hizmete girmesiyle hastaların bu mağduriyeti de giderilmiş oldu.

                Tanı Koymada Etkili

                Panoramik röntgen, tüm dişlerin, çenelerin, dişler ve çenelerdeki bir çok problemin tek bir filmde görülmesini sağlayan röntgen filmidir.

                Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Peyami Duman konuyla ilgili olarak; “3 diş hekimi ile hizmet veren hastanemizde günlük yaklaşık 100-120 arası hastaya hizmet verilmektedir. Diş çekimi, kanal tedavisi ,dolgu uygulaması, protez uygulaması, diş temizliği vb. çok çeşitli tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Tedavi sürecindeki en büyük eksikliğimiz olan panoramik röntgen cihazımız genel sekreterliğimizin çabalarıyla hastanemize kazandırılmış bulunmaktadır. Hastalarımızın dış merkezlerde çektirmek zorunda oldukları bu görüntüleme yönteminin hastanemize kazandırılması hastalarımızı çok memnun etmiştir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

                Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada şunları söyledi;” Amacımız tüm ilimizde, bütün hastane standartlarının aynı olmasını sağlamak. Hastane hizmetlerini değerlendirirken sevk sayılarımıza ve sevk nedenlerimizi inceleyerek bu doğrultuda çalışmalarımızı yapıyor, imkânlar doğrultusunda eksikleri kapatmaya çalışıyoruz. Bunlardan bir tanesi de Akdağmadeni Devlet Hastanemizde eksik olan panoramik röntgendi. Hastalarımız diş röntgeni için sevk edilmeyecek.

                Bilindiği gibi, panoramik röntgen filmleri, tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasına yardımcı röntgen filmleridir. Panoramik röntgene, çene ve dişlerde gözle görülemeyen kist, çürük ve tümör gibi oluşumların teşhisinde ihtiyaç duyulur.

                Çene ve dişlerle ilgili cerrahi müdahalelerden önce hekimin görmesi gereken bir röntgendir. Çünkü bu röntgenler tedavi yapılacak alanı geniş bir biçimde gösterir ve operasyonun başarısını arttırır” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 299 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 368 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 276442 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.162.173.119
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com