Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,4700 Satış : 5,4799 Alış : 4,8918 Satış : 4,9242 Alış : 3,1560 Satış : 3,1973
  SAĞLIK / Yozgat Şehir Hastanesi'nden Bir İlk Daha Kanser Teşhisinde Yeni Çözüm; Dijital Patoloji
   
 
17.12.2017 tarihinde eklendi
1131 defa okundu
Yozgat Şehir Hastanesi'nden Bir İlk Daha Kanser Teşhisinde Yeni Çözüm; Dijital Patoloji

                Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Yozgat Şehir Hastanesinde; dijital patoloji ile bir ilk daha yaşanıyor. Son teknolojik cihazlarla donatılan patoloji laboratuvarı hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Dijital patoloji sisteminin rutin patoloji sistemini rutin uygulama prosedürlerine dâhil eden ilk hastane oldu. Yozgat Şehir Hastanesinde; teşhisi kolaylaştıran dünyanın herhangi bir noktasındaki uzmanın birikimini hastaların hizmetine sunabilen bu laboratuvar hizmeti Türkiye'de de referans olma yolunda ilerliyor.

                Yozgat Şehir Hastanesi Patoloji Uzmanı Dr. Meral Üner yaptığı açıklamada, boyanmış lenf düğümü kesitlerinin mikroskop altında patologlar tarafından manuel olarak değerlendirilmesinin yanı sıra, dijital patoloji sistemi ile yüksek çözünürlükte taranarak dünyanın her hangi bir noktasındaki konunun uzmanı olan hekimlerle internet üzerinden paylaşılabildiğini ve patoloji preparat görüntülerinin elektronik ortamda gerektiği her hangi bir anda kullanılmak üzere elektronik ortamda saklanabildiğini söyledi.

                Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aziz Ahmet Surel ise şunları söyledi; “ Bakanlığımızın talimatları ve bize şehir hastanemizde sunduğu imkânlar sayesinde hastalarımıza ve sağlık profesyonellerine bu hizmeti sunabiliyoruz.  Hastalarımızın dijitalize patoloji görüntülerini yine bilgisayar ortamında arşivliyoruz. Şu anda hastanemizde patoloji kliniğinin rutin işleyiş prosedürüne dijital patoloji uygulamaları da dâhildir ve bunu resmi işleyişine dâhil eden ülkemizde ki ilk kamu hastanesiyiz. Şu anda hizmetimiz kanser tanısı olan bütün hastalarımızın patoloji preparatlarını ve özellikli ve az görülen tanıları alan hastalarımızın preparatlarını içeriyor. Ayrıca tanı koymakta zorlanılan özellikli preparatları da ülkemizde ve dünyada ki konunun uzmanı patoloji uzmanlarıyla elektronik ortamda paylaşarak bilgi birikimi ve deneyimlerini hastalarımızın hizmetine sunmak konusunda da her türlü imkâna sahibiz. Bize bu hizmeti verme imkânını sağlayan başta Sayın Bakanımız olmak üzere bütün bakanlık yetkililerimize ve bu çalışmalarda emeklerini esirgemeyerek bir ilki daha hastanemize yaşatan kıymetli çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.”

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 177 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 457 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 403484 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.243.17.113
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com