Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3314 Satış : 5,3410 Alış : 4,7332 Satış : 4,7646 Alış : 3,0893 Satış : 3,1298
  SAĞLIK / Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması Ödül Töreni
   
 
08.04.2018 tarihinde eklendi
895 defa okundu
Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması Ödül Töreni

Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan Bağımlılık temalı ''Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması '' il seçmeleri ödül töreni Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı, Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Halil İbrahim Coşkun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Öner Tikilo, Okul Müdürleri, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.

Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Halil İbrahim Coşkun, yarışmaya 262 adet başvurunun olduğunu dile getirerek katılımın çok olmasından dolayı memnuniyetini belirtti. Öğrencilerimizin yarışmaya katılımının önümüzdeki yıl daha fazla olacağı temennisinde bulunarak katılımcılara teşekkür edip konuşmasını sonlandırdı.

Törende Konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı ''Bizlere lütuf olarak verilen bu bedenin korunması sağlığımız, ailemiz, çevremiz ve insanlığın devamı açısından çok önemli bir husus olup sorumluluğumuz alanı içerisindedir. Biz, kendimizle beraber hizmet etmekten gurur duyduğumuz geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın da sağlını korumakla görevliyiz. Bu vesileyle Milli Eğitim Bakanlığımız Merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı olarak öğrenci sağlığına ziyadesiyle önem veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. İki ay önce İl geneli okullarımızda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde öğrencilerimizin %50 oranında kahvaltı yapmadan okula geldiğini tespit ettik ve akabinde öğrenci ve velilerimizi bu konuda bilinçlendirme çalışmaları başlattık. Yapılan araştırmalar, kahvaltı yaparak okula giden öğrencinin akademik başarısının ve öğrenme motivasyonunun yüksek olduğu yönünde sonuçlar veriyor. ''dedi. Sağlıklı bir neslin yetişmesi için çalışmaların devem edeceğini dile getiren YAZICI protokol ortaklarından Milli Eğitim Bakanlığımıza, Türkiye Yeşilay Cemiyetine, Yeşilay İl teşkilatına ,öğretmenlere, başarı elde eden öğrencilere ve velilerine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Edebi eserler kategorisinde ,İlkokul İl birincisi Merkez Yavuz Selim İlkokulundan Kübra Yalçın olurken, Ortaokul İl birincisi Merkez Divanlı Ortaokulundan Meryem Beyza Başkurt ve Lise İl birincisi Sibel Güngör oldu.

Görsel Eserler kategorisinde, İlkokul birincisi İsmail Arısoy olurken, Ortaokul İl birincisi Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezinden Nevriye Karapınar ve Lise İl birincisi Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezinden Ayşe Yalman oldu.

            Birinci olan öğrencilerimiz 500 TL hediye çekini ve Başarı Belgelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ve Yeşilay Cemiyeti İl Temsilcisi Halil İbrahim Coşkun’un ellerinden aldı.

Ödül töreninin ardından öğrencilerimizin resim sergisini gezen Yazıcı , programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 266 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 329 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 368502 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.89.187.28
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com