Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 4,7538 Satış : 4,7624 Alış : 4,2697 Satış : 4,2980 Alış : 2,8311 Satış : 2,8681
  SAĞLIK / Yozgat Şehir Hastanesinde İlk Kez Kapalı (Laparoskopi) Yöntemle Böbrek Ameliyatı Yapıldı
   
 
17.06.2018 tarihinde eklendi
563 defa okundu
Yozgat Şehir Hastanesinde İlk Kez Kapalı (Laparoskopi) Yöntemle Böbrek Ameliyatı Yapıldı

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü "Yozgat Şehir Hastanesinde İlk Kez Kapalı (Laparoskopi) Yöntemle Böbrek Ameliyatı Yapıldı”

Yozgat Şehir Hastanesinde ilk kez kapalı (laparoskop) yöntemle böbrek ameliyatı yapıldı. Hastaneye, böbrek a ile gelen 38 yaşındaki R.K. isimli hastada yapılan incelemeler sonucunda, böbreğinin çalışmadığı tespit edildi. Laparoskopik  (kapalı ) olarak hastanın böbreği başarılı bir şekilde alındı.

Yozgat Şehir Hastanesi Üroloji Uzmanları;  Op. Dr. Emrah Demirci, Op. Dr. Talip Göktaş ve Op. Dr. İbrahim Üntan tarafından yapılan başarılı ameliyat sonrası, hasta 6-7 saat sonra beslenmeye ve yürümeye başlayarak, ameliyatın üçüncü gününde taburcu edildi.

Dr. Emrah Demirci yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Hastamızı laparoskopi yani kapalı dediğimiz yöntemle ameliyat ederek, sol böbreğini almış bulunuyoruz. Hastamız idrar yolu atakları ile takipli bir hastamızdı. Yaptığımız tetkikler sonucunda sol böbreğinin daha küçük olduğunu gördük ve böbreğinin çalışmadığını tespit ederek, ameliyat yapmaya karar verdik.

Laparoskopi (kapalı); karın cildine 3-4 adet delik açarak vücut içine karbondioksit gazı vererek karın içini şişirip endoskopik kameralarla (Kapalı olarak) bu deliklerden içeriye girmek ve hastalıklı organı çıkarmaktır.

Ürolojide; laparoskopiyi böbrek kanserlerinde ya da artık çalışmayan (atrofik) ve enfeksiyona sebep olabilen böbrekler için uyguluyoruz.

Ameliyattan önce hastayı yatırıp gerekli hazırlıkları takiben ameliyatı gerçekleştiriyoruz. Hasta ikinci veya üçüncü gün evine çıkabilmektedir. Laparoskopide; vücutta büyük kesiler olmaması nedeniyle hastanın ameliyat sonrası iyileşmesi daha konforlu olmaktadır.

Yozgat Şehir Hastanesi' nde üroloji ekibi olarak;  taş cerrahisinde kapalı yöntemler, mesane ve prostat kanser kapalı ve açık cerrahi tedavileri, radikal prostatektomi, açık prostatektomi,  idrar kaçırma tedavileri, inmemiş testis, peygamber sünneti cerrahi tedavileri ve üroloji ile ilgili tüm ameliyatları başarıyla uygulayabilir durumdayız. Bu olanakların sağlanmasında yardımlarını esirgemeyen hastane başhekimliğimize ve cerrahi işlemlerimizi kolay uygulanabilir hale getiren ameliyathane ekibimize teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 318 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 359 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 312320 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.224.103.239
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com