Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,6929 Satış : 5,7031 Alış : 5,2463 Satış : 5,2810 Alış : 3,2453 Satış : 3,2878
  SAĞLIK / Hastanelerde Bilgi İşlem Sistemleri Daha Hızlı Olacak
   
 
01.07.2018 tarihinde eklendi
1109 defa okundu
Hastanelerde Bilgi İşlem Sistemleri Daha Hızlı Olacak

Yozgat'ta Bakanlığın talimatı üzerine, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Merkezi (HBYS) Komisyonu, ilçe hastane müdür ve müdür yardımcılarından oluşturuldu. Hastanelerde bilgi işlem sistemleri anında çözüm bulacak, vatandaşa daha hızlı hizmet verecek. Hastane içinde bilgi sistem işlemleri hızlanarak, bilgiye daha hızlı ulaşılacak, komisyon çıkan problemleri anında takip ederek çözüm bulacak.

Ayrıca Komisyon Toplantısında; tüm ilçe hastanelerinde, laboratuvar sonuçları, doğum bildirimleri SMS yoluyla Yozgat il genelinde vatandaşlara gönderileceği müjdesi de verildi. Özel günlerde, sağlık personellerine kutlamada mesajları da telefonlarına gönderilecek.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin yaptığı açıklamada; “Müdürlüğümüz bünyesinde başkanlığını yapacağımız, Bilgi İşlem ve Teknik Hizmetler komisyonu; Bilgi işlem ağı üzerinden hizmet sunmak, toplanan bilgi verilerin sistem üzerinde ve düzenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamak, Yazılım, Donanım ve kablolama ile ilgili işlemlerin yapılmasını sağlamak ve özellikle bilgi işlem sisteminin kesintisiz hizmet vermesi için gerekli tedbirleri almak, sistem için gerekli makine ve teçhizatın temini için başhekimliğe öneride bulunmak ve sistemin teknik yönden gelişmesini sağlamak amacı ile AR-GE çalışmalarını koordine etmek, hastanede veri giriş ve takibinde görev alacak personele gerekli eğitimi vermek, idarece ihtiyaç duyulan bilgileri yazılı ve/veya sistem üzerinden verilmesi, görevlerini daha hızlı, en kısa sürede çözüm bularak sürdürecektir.

İlçe hastanelerimizde de artık laboratuvar sonuçları vatandaşlarımıza SMS yoluyla bildirilecektir” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 197 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 399 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 453462 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.211.135.32
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com