Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  SAĞLIK / EVLERDE KORONA TESTLERİ YAPILDI
   
 
21.06.2020 tarihinde eklendi
271 defa okundu
EVLERDE KORONA TESTLERİ YAPILDI

Sağlık Bakanlığı Tarafından Başlatılan “Toplum Tarama Çalışması” İle Bilinen Korona Virüs Vakaları Dışında, Bilinmeyen Vaka Sayılarını da Tespit Etmeyi Amaçlıyor.

                Sağlık Bakanlığı'nın 81 ilde koronavirüs salgınına karşı bağışıklık geliştirenleri saptamak için başlattığı “Toplum Tarama Çalışması” için antikor testleri İlçemizde  yapıldı.

                Korona Virüs (Covid 19) ile mücadele kapsamında İlçemizde de  “Toplum Tarama Çalışması” kapsamında 131 haneye antikor testi yapıldı.

                Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele için başlatılan "Toplum Tarama Çalışması" kapsamında, doktor ve hemşireden oluşan filyasyon sağlık ekipleri, TÜİK tarafından rastgele belirlenen adreslere giderek,  Kovid-19 testi yaptılar.

                Çayıralan Toplum Sağlığı Merkezi Filyasyon ekipleri, tarama sebebi ile ulaştığı adresler de vatandaşların onayı dahilinde PCR olarak adlandırılan Kovid-19 testi için sürüntü aldılar ve kandaki antikor düzeyi kontrol ettiler. Test yapılan vatandaşlarla ilgili aktif vaka olup olmadığı, Farkında olmadan korona virüs hastalığı geçirip geçirmediği ve bağışıklık durumu ayrı ayrı raporlandı.

                İlçemizde de yapılan antikor testlerinde ise her hangi bir korona virüsüne rastlanmadığı öğrenilirken, gönüllü olarak test olan Vatandaşlar ise test sonuçlarını e-Nabız üzerinden öğrenebilecekler.

                Korona virüste (Covid 19) bağışıklık oranının tespit edilmesini amaçlayan antikor testi uygulaması kapsamında, Yozgat geneli toplam 3 bin 695 haneye test yapıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 77 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609587 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com