Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  EĞİTİM / İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULUNDA GERÇEKLEŞTİ
   
 
24.09.2017 tarihinde eklendi
693 defa okundu
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULUNDA GERÇEKLEŞTİ

                2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı ilçemiz Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulunda gerçekleşti.

                Kutlama programına Çayıralan Kaymakamı Şahin Demir, Çayıralan Belediye Başkan Vekili Ömer Osman Bekyürek, İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Batur, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

                Okul Müdürü Ahmet Kaygısız’ın yaptığı açılış konuşması ile başlayan kutlama programında birinci sınıfa yeni başlayan öğrencilere 4 üncü sınıf öğrencileri tarafından ‘okula hoşgeldin’ hediyeleri verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Batur’un yaptığı konuşma ardından öğrenciler tarafından şiirler okunurker, İlçe Kaymakamı Şahin Demir, Belediye Başkan Vekili Ömer Osman Bekyürek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Batur tarafından okul bahçesine gül dikildi.

                2017-2018 Eğitim öğretim yılının ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini dileyen ve kutlama programında bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Şahin Demir, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada “Hiç kuşku yok ki, ülkemizi geleceği taşıyacak olan insanlar bilim insanları olacaktır” diyerek konuşmasına şöyle devam etti. “Bu bilim insanları da bu sıralardan geçmektedir. Eğitim uzun soluklu bir iştir. Bu gün birinci sınıftan itibaren eğitim başlıyor ama asıl eğitim aileden başlar” dedi.

                Öğretmenlere hitaben de bir konuşma yapan Kaymakam Demir, “Sevgili öğretmenler. Sizler meyve, sebze yetiştirmiyorsunuz. Sizler insan yetiştiriyorsunuz. Koca bir yılı geride bırakıp yeni bir eğitim öğretim yılına başladınız. Bir önceki yılın muhasebesini iyi yapıp, kendinizi kontrol edin. Bu yıl bir önceki yıla göre daha neler yapılabileceğini eğitim süreciyle birlikte kendinizi yükseltmeniz lazım. Eksikliklerin giderilmesi için çalmışmamız lazım” dedi.

                Velilere hitaben ise “iş çocuğu okula getirip öğretmene teslim etmekle bitmiyor” diyen Kaymakam Demir, “Öğretmen tabi ki, çocuğa belirli bilgileri verecek. Ama unutmayınız ki, mesela sadece bilgi yüklemesi değil;  ilmi hür, gikri hür, irfanla dolu nesiller yetiştirmektir. Başarı kendiliğinden gelecektir. Yeterki;  sizler bir başkasına zarar vermeyecek, elinden bir başkasının zarar görmeyeceği evlatlar yetiştiriniz. Öğrencimiz belki ilköğretim yılında, belki ortaöğretim yılında, belki lisede, kendini bir şekilde geliştirmeyi başaracaktır. Ancak hayırlı bir evlat yetiştirmekte en büyük rol veliye aittir” dedi. 

KOP Projesi Kapsamında Okula Kazandırılan Kütüphanenin açılışı yapıldı.

                Program sonunda İlçe Kaymakamı Şahin Demir ve beraberindeki protokol tarafından KOP Projesiyle okula kazandırılan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdiler.

                Burada İlçe Kaymakamı Şahin Demir’e proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ahmet Kaygısız, Kalkınma Bakanlığı KOP Bölgesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı desteği ile okula kazandırılan proje, 800 proje arasından ilk 30 proje arasına girdiğini ve 25500 TL destek alarak projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

                Öğrencilerin öğle yemeği yedikten sonra nöbetçi öğretmen eşliğinde 20 dakika kitap okutulacağını söyleyen okul müdürü Kaygısız, “öğretmenler tarafından öğrencilere verilen araştırma ödevlerini de nöbetçi öğretmen nezaretinde kütüphaneden internet desteği ile ulaşabileceklerini söyledi. Ay sonunda en çok kitap okuyan öğrencinin ise ‘Kitap Kurdu’ ismiyle ödüllendirileceğini de sözlerine ekledi.

                “Öğrencilerimizin okuma hızı ve kalitesini artırmayı hedefliyoruz” diyen Kaygısız, “Ev ziyaretlerinden çıkan sonuca göre kitap okuma oranı % 15 olan taşımalı öğrencilerimizde bu oranı

 % 70-80’lere çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

                Kurulan kütüphanede her sınıf seviyesine uygun kitaplar yer aldığını ve internet bağlantılı 3 adet bilgisayarla öğrencilere eğitim vereceklerini aktaran Kaygısız, “taşımalı köylerden gelen öğrencilerimizin köylerinde kütüphane yok. Bu proje ile tüm öğrenciler kitaba ulaşabilecekler” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 117 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345959 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com