Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  EĞİTİM / Konuklar’da Z Kütüphane açıldı
   
 
15.10.2017 tarihinde eklendi
787 defa okundu
Konuklar’da Z Kütüphane açıldı
Bozok üniversitesi tarafından Yozgat'ın Çayıralan ilçesi Konuklar Kasabası Konuklar İmam Hatip Ortaokulu'nda Zenginleştirilmiş Kütüphane kuruldu. 
Bozok Üniversitesi Tarih bölümü öğretim görevlisi Yrd.Doç.Dr. Aslı Kahraman Çinar ve öğrencilerinin katkısı ile oluşturulan  Z Kütüphane açılışına Bozok Rektör Yardımcısı Prof Dr. Hikmet Şelli Aybar, Konuklar Belediye Başkanı Muammer Çetin,  Bozok Üniversitesi SKS Daire Başkanı İzzet Ünlü,  Bozok üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Elvan Temoçin,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yener Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Batur, tüm okul müdürleri, Bozok Üniversitesi Tarih Bölümü öğretici ve öğretmenleri  ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kütüphanenin açılışında; “Ben bu zamana kadar okumaktan hiçbir zarar görmedim” diyen BÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.  Hikmet Şelli Aybar, “Üniversitemiz organizesi ile bu açılın 25 inci Zenginleştirilmiş Kütüphanemiz. Bu şirin kasabamızdaki okulumuza hayırlı olsun. Eğitim evde anne ve babadan başlıyor. Okumayı, kitap sevgisini eğer aşılayabilirsek, bizim çocuklarımız da her şeyi okuyarak öğrenirlerse eğitim öğretim meselesini bence başarmış oluruz. Okullarımızda zaten her şeyi öğrenmemiz mümkün değil. Onun için okumak ve kütüphane en önemli şeylerdir” diyerek “ Tarih Bölümü öğretim görevlisi ve öğrencilerimizin böyle bir sosyal proje içerisinde bulundukları için kendilerini kutluyorum” dedi.  
İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılılmış Batur ise Çayıralan'da açılan 5 inci Zenginleştirilmiş Kütüphanenin açılışının yapıldığını ve yıl sonuna kadar Z Kütüphanesi bulunmayan hiçbir okulun kalmayacağını aktarırken, okul hakkında da bilgiler verdi. Okulun 1998 yılında açıldığını aktaran Batur, “şuan okulumuzda 110 öğrenci eğitim görmekteler. Bu öğrencilerin 62'si taşımalı olarak okulumuza diğer köylerden geliyorlar. 12 öğretmen ile eğitim öğretim faaliyetini yürüttüğümüz bu okulda geçtiğimiz yıl 3 öğrencimiz Fen Liselerine yerleşmiştir” dedi. 
Belediye Başkanı Muammer Çetin ise İnsanoğluna inen ilk ayetin “oku” olduğunu ve  Hz. Ali'nin   “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözünü hatırlatarak, kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese  teşekkür etti. 
Konuşmalar sonunda açılışı yapılan  Z Kütüphane içinde protokol üyeleri  incelemelerde bulundular. 
 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 109 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345951 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com