Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  EĞİTİM / BOZOK ÜNİVERSİTESİ İLE YOZGAT AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
   
 
04.11.2017 tarihinde eklendi
745 defa okundu
BOZOK ÜNİVERSİTESİ İLE YOZGAT AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Üniversitemiz ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında aile yapısının korunması, aileyi bir arada tutan değerleri kuvvetlendirmek, koruyucu ve önleyici sosyal hizmetlerin etkinliğini arttırmak ve dezavantajlı bireylere yönelik sosyal destek hizmetlerinin güçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla protokol imzalandı. Protokoldeki hedef kitle ise aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazileri olarak belirlendi.

Protokol imza törenine Yozgat Vali Yardımcısı Salih Altun, Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli katıldı.

Protokol imza töreni sonrası bir açıklama yapan ve Bozok Üniversitesi olarak şehrimizdeki paydaş kurumlarla işbirliği yaparak şehre her açıdan katkı sağlamayı kendilerine hedef edindiklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Salih Karacabey, “Bu noktada özellikle üniversitemiz bünyesinde Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi gibi özel merkezler kurarak ilimizde çeşitli alanlarda araştırmalar yapıp paydaş müdürlüklerle ortak çalışmalar yürütüyoruz. İlimizdeki kurumlar aynı zamanda bizim öğrencilerimiz için bir laboratuvar gibi uygulama alanlarıdır. Öğrencilerimiz, hem çocuklar hem yaşlı bakımı ile ilgili stajlarını ilimizdeki merkezlerde yapıyorlar. Dolayısıyla biz bu kurumlara bilgi ve kültürel gelişme desteği sağlarken, geleceğin neslini yetiştirdiğimiz gençlerimize uygulama alanı açmış oluyoruz. Bu işbirliklerinden hem şehrimiz hem de üniversitemiz için büyük menfaatler meydana gelmektedir. Bu noktada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, imzaladığımız bu protokolün hem şehrimize hem de üniversitemize önemli katkılar sağlayacağını ümit ediyor hayırlı olsun dileklerinde bulunuyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli'de “Bizler Bozok Üniversitesi ile yaptığımız bu protokolle aile konusunda aile kurumunun desteklenmesi, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, çocuk hakları ile çocuğa ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi, yaşlı ve engelli farkındalığının oluşması, madde kullanımının önüne geçilmesi adına halka yönelik eğitim, seminer, konferans, panel, açık oturum vs. gibi etkinlikler düzenleyerek hedef kitlenin sorunlarına yönelik çalışmalar ve çözüm önerileri sunarak etkili olmak istiyoruz.” dedi.

Neşeli ayrıca bu protokol çerçevesinde üniversiteden istekli öğretim elemanları ve öğrenciler ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı kuruluşlarda bakım altında bulunan çocukların rehabilite edilmesi ve sosyo-kültürel açıdan gelişimlerinin sağlanmasın adına çalışmaların yürütüleceğinin altını çizerek “artık üniversite öğrencileri sosyal sorumluluk kapsamında Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarında daha kolay çalışma imkanına kavuşacaklardır” diye konuştu

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 104 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345946 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com