Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  EĞİTİM / ÇOCUKLARIMIZ MÜNAZARA YARIŞMALARI İLE ARTIK KENDİLERİNİ HEM GELİŞTİRECEK HEM DE DAHA İYİ İFADE EDECEKLER
   
 
04.11.2017 tarihinde eklendi
875 defa okundu
ÇOCUKLARIMIZ MÜNAZARA YARIŞMALARI İLE ARTIK KENDİLERİNİ HEM GELİŞTİRECEK HEM DE DAHA İYİ İFADE EDECEKLER

İlimizde koruma ve bakım altında çocuklar ile ailesi yanında sosyal ekonomik destek, çeşitli tedbir kararı gibi sosyal hizmet modellerinden yararlandırılan çocuklara yönelik münazara yarışması Çocuk Evleri Sitesinde düzenlenmekte.               

                Bu münazara yarışmasındaki amaç ilimizde sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistikî bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmelerine ortam hazırlamaktır.           

                Çocuk Evleri Sitesinde yapılan bu aktivite tek oturum halinde gerçekleşecek. Bugün burada çocuklarımız  “Suçların Önlenmesinde Toplumsal Değerler Daha Etkilidir? Etkili Değildir?  üzerine fikirlerini ifade edecekler. Münazara sonucu jüri üyeleri tarafından belirlenen 4 öğrenci Konya  İlinde yapılacak olan münazara yarışmasına giderek ilimizi temsil edecekler.

                Bu Münazaranın her aşamasında emeği geçen ve bizlerle burada bulunan Bozok Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Mustafa FİDAN, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Lütfi İBİŞ, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehber Öğretmenlerinden Ümit ALTIKULAÇ, emeğini esirgemeyen il Müdür Yardımcımız Musa SAYDAM ve bizleri çalışmalarıyla gururlandıran çocuklarımıza teşekkür ediyor. Yozgat İlimizin sizleri artık başarıları ve ahlakıyla tebrik ettiği kişiler olarak görmeyi temenni ediyorum.

Abdullah NEŞELİ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü

VALİ YURTNAÇ, “TÜM OKULLARDA EĞİTİM VE FİZİKİ KALİTEYİ ARTIRMA GAYRET VE HEDEFİNDEYİZ”

İmam Hatip Okulları İl Koordinasyon Toplantısı Vali Kemal Yurtnaç başkanlığında yapıldı.

         Toplantıya, Vali Yardımcısı Salih Altun, il ve ilçe milli eğitim müdürleri, imam hatip okulları müdürleri ve Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader katıldı.

         Nohutlu Tepe Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Kemal Yurtnaç, imam hatiplerden yola çıkarak tüm okullarda kaliteyi artırmak için çalıştıklarını söyledi.

         Okullarda eğitim kalitesini artırmak için bir çalıştay yaptıklarını hatırlatan Vali Yurtnaç, “Dört tane hedef koyduk ve bunun sonucunda bir kitapçık oluşturduk. Bu kitapçığı da önce imam hatip sonra tüm okullarımıza dağıttık. Bu çalışmayı biz eğitimde kaliteyi artırmak adına kullanacağız. Çocuklarımızın kimlik ve kişiliklerinin oluşmasında da onlara yardımcı olacağız. Geçen sene öğrencilerimize değerler eğitimi verdik. Değerler eğitimine katılan öğrencilerimizden kura çekerek 90 tanesini Balkanlara gönderdik. Binalarımız güzel, yollarımız güzel, hastanelerimiz güzel, okullarımız güzel, fiziki olarak her şey güzel. Ama noksan olan tek şey çocuğun kimlik ve kişiliğiydi. O maksatla değerler eğitimini önemsiyoruz, o maksatla çocukları ödüllendirmeyi önemsiyoruz” dedi.

         Tüm öğretmenlere motivasyon eğitimi verdiklerini belirten Vali Yurtnaç, “Okullar açılmadan önce de 7 bin civarında öğretmenimizi okula motive olmaları için eğitime aldık. Öğretmemelere dedik ki, okuldan sonra 15-20 dakika çocukları evlerine göndermeyeceksiniz, sizde gitmeyeceksiniz ve onlarla sohbet edeceksiniz. Hayattan, tarihten, sanattan, spordan, güncel konulardan konuşacaksınız. Öğrenci ile arkadaşlık yapacaksınız. Buna da öğrenci koçluğu dedik. Öğretmenlerden çantalarında en az bir kitap taşımalarını istedim. Derse girdiklerinde o kitabı masalarının üzerine, öğrencilerin görebileceği bir yere koymalarını istedim. Çünkü öğrenci öğretmeninin ne okuduğunu merak eder, öğretmenini örnek alır. Geçtiğimiz yıl ve bu yılı Necip Fazıl yılı ilan ettik. Geçtiğimiz yıl Üstatla alakalı programlar düzenledik. Okullarımızda Çöle İnen Nur ve Çile kitaplarını okuttuk. Okul servislerinde üstadın şiirlerini dinleteceğiz. Belki bir çocuğun zihninde üstadın bir mısrası kalır, ona bir rehber olur. Kimlik ve kişilik oluşturma tüm okullarımızda rehber olacak. Gayretli bir şekilde çalışarak bunu başaracağız” diye konuştu.

         Güzel okul binaları yaptıklarını ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu binaların spor salonları olacak. Bu sene başladığımız okullara spor salonları da yapıyoruz. O maksatla okul binalarımızın estetik değerlere sahip olması çok önemli. Ondan daha çok önemlisi ise çocuklarımızın kimlik ve kişiliklerini oluşturmak. Devletimizin ve hükümetimizin sunduğu fırsatlar var. Bu fırsatları çocuklarımıza sunarken heyecanımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Öğrencilerimizin başarısı, kimlik ve kişiliklerinin oluşmasında oluşturduğumuz strateji belgesi önemli bir rehber. Bu rehber imam hatip okullarından başladı ve tüm okullarımıza yayıldı. Bu bize emanet ve bunu sonuna kadar takip edeceğiz. Bu makamları her zaman sorumluluk makamı olarak görelim” şeklinde konuştu.

         Konuşmanın ardından okulların sorunları ve sorunların çözümleri masaya yatırıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 105 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345947 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com