Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  EĞİTİM / Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Iğdır Üniversitesi akademisyenlerine yönelik düzenlenen proje eğitimine gönüllü eğitmen ve eğitim yönetici olarak katkı verdi.
   
 
19.11.2017 tarihinde eklendi
749 defa okundu
Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Iğdır Üniversitesi akademisyenlerine yönelik düzenlenen proje eğitimine gönüllü eğitmen ve eğitim yönetici olarak katkı verdi.

                Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Iğdır Üniversitesi'nin 11-12 Kasım 2017 tarihlerinde Iğdır Üniversitesi Uygulama Oteli'nde düzenlenen “Akademisyenlere Yönelik Araştırma Projesi Hazırlama Teknikleri Eğitimi” etkinliği için gönüllü eğitmen olarak katkı verdi ve etkinliğin Eğitim Yöneticiliği görevini üstlendi.

                Eğitimde Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte; Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Temel, Hacettepe, Dumlupınar Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. M. Nurettin Türkan ve Kırklareli Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Rengin Ak gönüllü olarak eğitmenlik yaptılar.

                Eğitim kapsamında bilimsel araştırma projeleri ile ilgili temel kavramlar, proje bileşenleri, literatür incelemeleri, araştırmanın planlanması ve örnek proje uygulaması gerçekleştirildi. İki gün süren eğitimde, akademisyenler kendi aralarında ekipler oluşturarak örnek bir proje tasarımı ürettiler ve bu prototip proje çalışmaları eğitmen hocalar tarafından incelendi. Düzeltmeler yapılarak uygun bir projenin nasıl olması gerektiği gösterilmeye çalışıldı.

                Etkinlik Koordinatörlüğünü Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikret Türkan'ın üstlendiği programa katılan 30 civarında araştırmacı, etkinliğin faydalı bir eğitim içerdiğini, kısa süre içerisinde yoğun ve etkili bir program gerçekleştirilmiş olduğunu ortak kanaat olarak ifade ettiler.

                Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptığı değerlendirmede; “Iğdır'ı ve çevresini görmekten mutlu oldum. Iğdır Üniversitesi'nin araştırma yapmaya istekli akademisyenleriyle birlikte olmak ve güzel bir etkinliğe daha katlı vermenin huzurunu yaşıyorum. Ülkemizin gelişiminin büyük oranda üniversitelerin çalışmalarına bağlı olduğunu düşünüyorum. Daha donanımlı bireylerin gelişimi ve çoğaltılması bu açıdan önemlidir. Akademik çevrelerde araştırmacı potansiyelinin yükseltilmesi açısından proje faaliyetlerinin rolü yüksektir. Üniversiteleri toplumla paylaşılabilir nitelikte bilgi üretimini öncelikli hale getirmelidir. Toplumun sorunlarına, ihtiyaçların, beklentilerine, yöresel bazda potansiyelleri değerlendirip kalkınmaya dahil etmeye dönük çalışmalara eğilmek gerekiyor. Nitelikli araştırma faaliyetlerinin artırılması ve daha verimli bir biçimde yapılabilmesi lazım. Tematik eğitim çalışmalarına halen ihtiyaç vardır. Donanımlı, duyarlı ve girişken yeni nesillerin yetiştirilmesi, akademisyenlerin birikimi ve çabasıyla doğrudan ilişkilidir. Yapmakta olduğumuz bu tür gönüllü eğitim etkinlikleri ile Üniversiteler arası yakınlaşmaya, işbirliğine destek vermeye ve araştırmacılar arasında kaynaşmaya da katkı veriyoruz” dedi.

                Eğitimin sonunda Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma yaptığı değerlendirmede, bu tarz eğitimlerin daha fazla olmasının ve projeye olan ilginin daha da artırılması gerektiğinin önemine değindi. Eğitimlerden faydalanan hocaların eğitimin meyvesi olarak mutlaka bir proje yazması gerektiğini ve üniversite olarak her zaman hocaların yanında olacaklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya ve eğitmenlere teşekkür ederek, verdikleri değerli destek sebebiyle belge takdim etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 110 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345952 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com