Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  EĞİTİM / TÜBİTAK BİLİM VE TOPLUM PROGRAMLARI TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
   
 
19.11.2017 tarihinde eklendi
705 defa okundu
TÜBİTAK BİLİM VE TOPLUM PROGRAMLARI TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

                Üniversitemizde TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Tanıtım toplantısı düzenlendi. Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda 16 Kasım 2017 Perşembe günü gerçekleştirilen etkinliğe Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Tayyip Duman, Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sevinç Polat ile farklı birimlerden çok sayıda akademisyen katıldı.

                Toplantı, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcı ve aynı zamanda 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Yozgat İl Temsilcisi Prof. Dr. Dilek Pandır'ın, farkındalığın artırılması açısından etkinliğin önemine değindiği bilgilendirme konuşması ile başladı.

                Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptığı konuşmasında, TÜBİTAK'ın neredeyse toplumun bütün kesimlerine yönelik destek programları olduğunu, bilimin toplumda daha doğru ve etkin biçimde yaygınlaştırılması açısından faydalı bazı destek programı hakkında bu etkinlikte tanıtım yapılacağını belirtti. Prof. Dr. Mustafa Böyükata, araştırma ve eğitim-öğretimin yanı sıra bilimin popüler ve aktüel yanlarının topluma aktarılması bakımından akademik çevrelerin sorumluluğunun fazla olduğunu ve akademisyenlerin bu yönde çalışmalar yapması gerektiğini vurguladı.

                Etkinlik için Üniversitemize konuk olan konuşmacı TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü Başuzmanı Dr. İhsan Erdem Kayral, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları'ndan 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı ve 4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı hakkında detaylı tanıtım sunumları gerçekleştirdi. Programların desteklenme oranları hakkında istatistikî bilgiler verdi. Başvuru şartları, başvuru ve değerlendirme süreçleri ile daha önceki dönemlerde başarıyla tamamlanmış proje faaliyetlerinden de kısa örnekler sundu. Başuzman Dr. İhsan Erdem Kayral, yeni başvuru dönemi başlamasıyla birlikte elektronik imza ile başvuruların yapılacağını da hatırlattı. Konuşmada TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı ile bilginin topluma anlaşılır bir biçimde aktarılmasının, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek sunulmasının, etkileşimli uygulamalarla desteklenmesinin sağlanması amaçlandığı ve yapılan proje başvurularının bu çerçevede değerlendirilerek destek verilmeye çalışıldığı ifade edildi. TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destekleme Programı ile ise öğrencilerde ve toplumda bilimsel konulara ilişkin olumlu tutum geliştirilmesi amacıyla öğretmen adayları ve öğretmenlere yenilikçi yöntem ve tekniklerin etkileşimli olarak aktarılması yönünde hedeflerin benimsendiği de belirtildi.

                Katılımcıların ilgiyle izlediği ve sorularının cevaplandırıldığı toplantının sonunda, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, düzenlenen etkinliğin yerinde ve faydalı olduğuna değinerek, üniversitelerin bilimin yaygınlaştırılması yönüyle toplumsal hizmetler bakımından aktivitelerini artırması gerektiğini ve akademik personelimizden bu doğrultuda daha fazla proje üretmelerini beklediklerinin altını çizdi.

                Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın konuşmacı TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü Başuzmanı Dr. İhsan Erdem Kayral'a teşekkür ederek üniversitemiz tanıtım materyallerinden oluşan hediye takdim etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 104 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345946 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com