Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  EĞİTİM / Kız Öğrenci Yurdu Törenle Hizmete Açıldı
   
 
03.12.2017 tarihinde eklendi
1013 defa okundu
Kız Öğrenci Yurdu Törenle Hizmete Açıldı

                Boğazlıyan Belediyesi'nin arsasını tahsis ettiği ve hayırsever işadamı Mehmet Altun'un yaptırdığı 108 kişilik kız öğrenci yurdu düzenlenen törenle açıldı.

                İlçemizde hayırsever işadamı tarafından yapılan kız talebe yurdu gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.         

                Hayırsever İşadamı Mehmet Altun tarafından yaptırılan ve Nezaket Altun Kız Öğrenci Yurdu ismi verilen 'Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Nezaket Altun Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışına Hayırsever İşadamı Mehmet Altun'la birlikte Vali Kemal Yurtnaç, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Alkan, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yıldız, Muhtarlar  ve davetliler katıldı.  

                Hayırsever İşadamı Mehmet Altun; "Bende sizler gibi bir Anadolu çocuğuyum. Aynı zamanda bir Yozgat ve Boğazlıyan'ın evladıyım. Babamın her zaman anmış olduğu Boğazlıyan'a böylesine anlamlı bir yurt kazandırmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

                Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal; "Bu tür kurumlar ilçe için büyük bir kazançtır. Belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde her zaman eğitime destek ve önem veriyoruz" dedi.

                Vali Kemal Yurtnaç; "Eğitim gerçekten ülkemiz için, milletimiz için çok önemli. Eğitim hayırseverlerin de katkısı ile daha da büyük anlam ve önem kazanıyor" dedi.

                -"BENDE SİZLER GİBİ ANADOLU ÇOCUĞUYUM"-               

Hayırsever İşadamı Mehmet Altun, törende yaptığı konuşmada; "Bende sizler gibi bir Anadolu çocuğuyum. Aynı zamanda bir Yozgat ve Boğazlıyan'ın evladıyım. Merhum babam bu topraklarda bilhassa Boğazlıyan'da uzun yıllar ticaretle uğraştı. İşte babamın her zaman anmış olduğu Boğazlıyan'a böylesine anlamlı bir yurt kazandırmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu yurdu yaparken beni Boğazlıyan'a davet eden Belediye Başkanımız sayın Hamdi Erdal'a Yozgat Valimiz sayın Kemal Yurtnaç'a şükranlarımı sunarım" dedi.   

                -"BAŞKAN ERDAL; TEŞEKKÜR ETTİ"-

                Boğazlıyan'a yeni bir yurt kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, işadamı hayırsever Mehmet Altun ve emeği geçenlere teşekkür etti. Bu tür kurumların ilçe için büyük bir kazanç olduğunun altını çizen Başkan Erdal, "Bizlerde belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde her zaman eğitime destek ve önem veriyoruz. Devletimiz eğitime çok önem veriyor. Bu nedenle eğitimin en iyi seviyeye ulaşabilmesi için eğitime önemli miktarda yatırım yapılıyor. Bu noktada hayırseverlerimizin de katkısı gerçekten çok önemli" dedi.      

-"VALİ YURTNAÇ; EĞİTİM ÖNEMLİ"-      

Vali Kemal Yurtnaç ise, eğitime büyük önem verdiklerini söyledi. Hayırsever İşadamı Mehmet Altun'a Boğazlıyan'a kazandırdığı kız öğrenci yurdu için teşekkür eden Vali Yurtnaç, "Eğitim gerçekten ülkemiz için, milletimiz için çok önemli. Eğitim hayırseverlerin de katkısı ile daha da büyük anlam ve önem kazanıyor" diye konuştu.  Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu da, Boğazlıyan'a kız öğrenci yurdu kazandırılmasında emeği geçen başta hayırsever işadamı Mehmet Altun olmak üzere, tüm emeği geçenlere teşekkür etti, hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.      Konuşmaların ardından Vali Yurtnaç, kız öğrenci yurdunu yaptıran hayırsever işadamı Mehmet Altun'a 'onur belgesi' verirken, Belediye Başkanı Hamdi Erdal'da eğitime katkılarından dolayı 'teşekkür belgesi' verdi. Törenin devamında Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışı yapılan dualarla gerçekleştirildi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 387 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 439 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 380343 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 52.87.253.202
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com