Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,4700 Satış : 5,4799 Alış : 4,8918 Satış : 4,9242 Alış : 3,1560 Satış : 3,1973
  EĞİTİM / Bartın Üniversitesi akademisyenlerine yönelik düzenlenen proje eğitimine Prof. Dr. Mustafa Böyükata gönüllü katkı verdi.
   
 
01.04.2018 tarihinde eklendi
759 defa okundu
Bartın Üniversitesi akademisyenlerine yönelik düzenlenen proje eğitimine Prof. Dr. Mustafa Böyükata gönüllü katkı verdi.

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, 24-25 Mart 2018 tarihlerinde Bartın Üniversitesi'nda düzenlenen “Fen ve Mühendislik Alanlarında Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” için gönüllü Eğitmen olarak katkı verdi ve etkinliğin Eğitim Yöneticiliği görevini de üstlendi.

 Eğitimde Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte; Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Keskin, Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Temel, Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu ve Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Aydemir gönüllü olarak eğitmenlik yaptılar.

 Etkinlik Koordinatörlüğünü Bartın Üniversitesi Proje ve Teknoloji Ofisi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Kaygın'ın üstlendiği programdan yaklaşık 23 katılımcı yararlandı. Programda fen ve mühendislik alanlarında araştırma projesi hazırlama ve yürütme konusunda hem teorik hem de uygulamalı eğitim verildi. Katılımcılara, TUBİTAK ve diğer proje destekleri tanıtıldı. Bilgi, Bilim, Bilimsel araştırma, Hipotez, Bilimsel Araştırma Projesi ve Araştırmacının Özellikleri, Araştırma Projelerinde Özgündeğer, Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki ve bilimsel araştırma projeleri ile ilgili temel kavramlar anlatıldı. Proje bileşenlerinin detaylıca ele alındığı seminerlerde, eğitmenler olumlu ve olumsuz deneyimlerini de aktararak, proje süreçlerinde ve proje döngüsü yönetimi içerisinde yaşanabilecek durumlar hakkında bilgiler verdi. Proje döngüleri ve aşamaları aktif tartışmalarla ele alındı. Bilgi kaynakları ve ulaşım yolları, ulaşılan bilgi kaynaklarının ve literatür bilgisinin analizi, Araştırmanın planlanması, Yöntem, Materyal, İş Paketleri oluşturulması, zaman yönetimi, Araştırma ile ulaşılan bulguların analiz teknikleri, Araştırma sonuçlarının dokümantasyonu ve raporlama yöntemleri konularında dikkat edilmesi gereken noktalar etkileşimli ve tartışmalı seminerler ile katılımcılara aktarıldı. Yoğun ve yorucu olmasına rağmen etkili bir program olduğu bütün katılımcılar tarafından ifade edildi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun üniversite olarak ülkenin yerli teknoloji atağına katkı sunmak için gayret gösterdiklerini belirterek, "Öğretim elemanlarımı bu noktada destekliyor, teşvik ediyor ve proje kültürünün gelişmesine katkı sunmak amacıyla bazı eğitimlerin gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Ar-Ge ve yenilikçi bilincin yaygınlaşması ve proje üreterek bölgemiz başta olmak üzere Ülkemizin gelişimine katkı sunmak istiyoruz" dedi. Etkinliğin sonunda katılımcılara katılım sertifikası verildi.

 Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, emeğini esirgemeyerek özveriyle katkı veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya ve eğitmenlere teşekkür ederek, verdikleri çok değerli destek sebebiyle teşekkür belgesi takdim etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 160 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 457 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 403467 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.243.17.113
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com