Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 6,0762 Satış : 6,0872 Alış : 5,4896 Satış : 5,5260 Alış : 3,4480 Satış : 3,4932
  EĞİTİM / OKUMA YAZMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORLAR
   
 
01.04.2018 tarihinde eklendi
743 defa okundu
OKUMA YAZMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORLAR

                Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın talimatı ile başlatılan okuma-yazma seferberliği çalışmaları Çayıralan'da devam ediyor.

                Çayıralan  Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çayıralan genelinde okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için tarama yaptı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile okuma-yazma bilmeyenler için kurs açıldı.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç'ın eşi Dilek Yurtnaç, 29 Mart 2018 tarihinde Çayıralan Halk Eğitim merkezi bünyesinde devam eden okuma-yazma seferberliği kursunu ziyaret ederek, kursiyerlerle bir araya geldi.

Dilek Yurtnaç, kursiyerlerle yakından ilgilenerek, okulu gezdi.

Yozgat il genelinde yaşları 25 ila 80 arasında değişen kursiyerlerin ilk kez okuma ve yazmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yurtnaç, Yozgat il genelinde yaşları 25 ila 80 arasında değişen kursiyerlerin ilk kez okuma ve yazmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yurtnaç Hanımefendi, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri Hanımefendi'nin başlatmış olduğu okuma-yazma seferberliği sayesinde bir farkındalık oluşturuldu. Bu farkındalıkla da il genelinde bir çalışma yaptık ve özellikle kadınlarımız arasında okuma yazma bilmeyenler var. Açılan kurslarla okuma-yazma bilmeyen kalmayacak" ifadelerinde bulundu. 2 erkek kursiyerle kısalı bir sohbet yapan Dilek Yurtnaç tüm kursiyerlerle fotoğraf çekindi.

 Çayıralan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarağından  İlçemiz konuklar ortaokulunda açılan Yoğunlaştırılmış Temel Düzey Okuma Yazma Eğitimi Kursunu ziyaret eden Yurtnaçz, Konuklar Ortaokuluna gelişinde Konuklar Belediye Başkanı Muammer Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş ve Konuklar Ortaokulu Müdürü Emin Akpınar  tarafından karşılandı. Vali Kemal Yurtnaç'ın eşi Hanımefendi, Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde devam eden okuma-yazma seferberliği kursunu ziyaret ederek, kursiyerlerle bir araya geldi.

Hanımefendi, kursiyerlerle yakından ilgilendi. Çok samimi bir ortamda geçen ziyarette hanımefendi kursiyerlerle kısa bir süre sohbet ettikten sonra Başkan Çetin’in misafiri olarak Konuklar Belediyesini de ziyarette bulundu.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 162 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 208 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 428342 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 52.23.234.7
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com