Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3052 Satış : 5,3147 Alış : 4,7786 Satış : 4,8103 Alış : 3,0486 Satış : 3,0885
  EĞİTİM / Okyanus Kolejinden, M. Akif Ersoy İlkokuluna Gönül Köprüsü
   
 
22.04.2018 tarihinde eklendi
1328 defa okundu
Okyanus Kolejinden, M. Akif Ersoy İlkokuluna Gönül Köprüsü

                İstanbul Avcılar'da eğitim faaliyeti gösteren Okyanus Koleji öğrencileri Yozgat İli Çayıralan İlçesi Mehmet  Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerine mektup ve hediye göndererek gönül bağı kurdular.

                23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı öncesinde Çayıralan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda eğitim gören 269 öğrenciye  İstanbul Okyanus Koleji öğrencileri tarafından gönderilen kıyafet, ayakkabı ve mektupların dağıtımı törenle yapıldı.

                Hediye dağıtım törenine  Çayıralan Kaymakam Vekili Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Fakı, Okul Müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

                Hediye dağıtım töreninde öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutlayan Kaymakam Davut Sinanoğlu, “Türk Milletinin hepsinin gönlü beraber. Özellikle milli ve dini bayramlarda bu birlik daha da artıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle İstanbul'daki abileriniz sizlere hediyeler ve mektuplar göndermiş. Bizlerde hediyeleri takdim etmek için buradayız” dedi.

                Hediyeleri İstanbul'dan alıp, Yozgat İli Çayıralan İlçesi Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'na kadar getiren ve hediye dağıtım törenine katılan İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Fakı ise  “Biz Türk Milleti olarak ne kadar değerlerimize bağlıyız” diyerek açıklamasını şöyle yaptı. “İstanbul Avcılar'da eğitim gören Okyanus Koleji öğrencilerimiz sizler için hediyeler hazırlamış ve her birinizin ismine oradaki bir öğrencimiz mektup yazmış. Böyle manevi bir hediyenin kargo ile gönderilmesini kabullenemedik. Yönetim kurulumuz ile yaptığımız istişare sonucu hediyeleri elden teslim etmeyi uygun görüp, dün geceden itibaren 269 öğrencimize hediyelerini ulaştırmak üzere  yollara düştük” dedi.

                “Türkiye'nin yönetiminde bir çok Yozgatlının görev aldığını dile getiren Başkan Fakı; “Sevgili öğrencilerimiz bakın Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ bey Yozgatlı, Başbakan Müsteşarımız bir Yozgatlı, daha bir çok yerde ülkenin  bir çok kademesinde Yozgatlılar mevcut. Benim sizlerden tek isteğim, bir meslek  sahibi olmadan önce  adam olmanız, ahlaklı bir birey olarak yetişmenizdir. Çok çalışacağız. Başaracağız” diyerek Okyanus Koleji'ne, okul müdürüne ve emeği geçen herkese  teşekkür etti.  Konuşmaların ardından okulun 4 üncü sınıf öğrencisi Onur Özgül; Okyanus Koleji öğrencisi İsmail Dinç tarafından kendisine yazılan mektubu  tören alanında  yüksek sesle okudu.  Tören sonunda okul öğrencileri, hediyeleri gönderen Okyanus koleji öğrencilerine topluca teşekkür ettiler. Federasyon Başkanı Mustafa Fakı ise Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerini İstanbul'a götürüp orada misafir etme sözü verdi.    

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 102 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 393 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 390755 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.212.222.217
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com